Trump zebrał 5,6 mln dol. na weteranów

Donald Trump fot.Jason Szenes/EPA

Donald Trump fot.Jason Szenes/EPA

Na zwołanej 31 maja konferencji prasowej Donald Trump ogłosił, że jego styczniowa akcja charytatywna na rzecz weteranów przyniosła 5,6 mln dolarów. Trump w mocnych słowach skrytykował media wytykające mu brak dokumentów potwiedzających źródła zebranych funduszy.

Konferencja prasowa republikańskiego kandydata na prezydenta odbyła się w nowojorskiej Trump Tower. Jej celem było podsumowanie akcji charytatywnej sprzed czterech miesięcy. W styczniu br. Donald Trump poprowadził zbiórke na rzecz weteranów, tłumacząc w ten sposób nieobecność na telewizyjnej debacie republikańskich kandydatów. Bezpośrednio po zbiórce Trump ogłosił, że udało się zgromadzić 6 mln dol., w tym 1 mln dol. z jego kieszeni.

Ostatecznie zebrana suma wyniosła 5,6 mln dolarów. Pieniądze zostały już przekazane instytucjom zajmującym się pomocą weteranom. Na konferencji Trump przedstawił listę organizacji, które otrzymały fundusze oraz podał konkretne kwoty, które do tych organizacji trafiły.

Przez znaczną część swojego wystąpienia republikański kandydat zdecydowanie krytykował dziennikarzy i media, które według niego za wszelką cenę starają się zdyskredytować jego osobę i działania, w tym akcję zbierania pieniędzy dla weteranów. „Powinniście się wstydzić” – powiedział Trump komentując zarzut brak szczegółowej listy darczyńców. Trump podkreślił, że media „manipulują faktami i doszukują się nieuczciwości w pozytywnym przedsięwzięciu”.

(gd)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. Amber
  Amber 2 czerwca, 2016, 14:57

  Tylko bogatych stac na takie gesty a nie glupich Rysiow,,ktory ma genetyczne kody psycholow i produkuje takie wlasnie pokolenia, jego corka sie cieszy tandetnymi prezentami od SANTA CLAUS ,przeciez taki ktos nie istnieje idiota Rysiu ,takie prezenty sa z Twojej kieszeni a .,utrzymywac swoje dzieci bedziesz przez cale zycie ,bo sa takie same idioty ,jak ty.i wszystkie czytelniki DZ sie z ciebie nabijaja.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 2 czerwca, 2016, 17:12

   Blad Amber,
   Trump nigdy nie zebral $6 milionow dla weteranow i takze NIGDY nie przekazal $1 miliona z wlasnej kieszeni. Twoj IDOL klamie. I Twoj bog nie istnieje.
   Moja corka sie cieszy z prezentow i wierzy w Santa Clause, chcesz jej tego zabronic? Smiejesz sie z malej dziewczynki, ze ona wierzy w niewidzialnego pana, ktory slucha jej prosb – spojrz w lustro, pacanie. Ty wierzysz w niewidzialnego boga i modlisz sie do wielu.

   Reply this comment
   • Amber
    Amber 2 czerwca, 2016, 20:09

    JA NIE WIERZE ANI W BOGOW, ANI W ZADNE RELIGIE
    nie opowiadam dzieciom bajek ,ze jest cos ,czego niema , BO TO JEST OSZUKIWANIE,.TATUS KTORY KLAMIE.TO IDIOTA.

    Reply this comment
    • Rysiu
     Rysiu 2 czerwca, 2016, 20:41

     Swietnie…
     Tylko dlaczego nagle Twoim tata jest idiota, czyli Trump?

     Reply this comment
     • Amber
      Amber 3 czerwca, 2016, 08:57

      Kto bredzi ,nie ma odpowiedzi,beczacy baranie.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*