Trump zarzuca Obamie utrudnianie przekazania władzy

Donald Trump fot.Andrew Gombert/EPA

Donald Trump fot.Andrew Gombert/EPA

Donald Trump oskarżył w środę Baracka Obamę o rzucanie „prowokacyjnych” przeszkód w okresie przekazywania władzy prezydenckiej, a ustępującą administrację USA o traktowanie Izraela „z totalną pogardą”.

Agencja Associated Press pisze, że choć Trump nie sprecyzował swych skarg, zamieszczanych na Twitterze, dał jasno do zrozumienia, że nie spodobało mu się, kiedy Obama przechwalał się ostatnio, że wygrałby z nim, gdyby startował w wyborach prezydenckich. Ton wypowiedzi Trumpa o Obamie, „w znacznym stopniu nacechowany szacunkiem od czasu wyborów, wyparował” w najnowszych tweetach prezydenta elekta – odnotowuje AP.

„Robię, co mogę, by ignorować wiele prowokacyjnych oświadczeń i przeszkód ze strony prezydenta O. Myślałem, że to będzie płynne przekazanie władzy – NIE!” – napisał Trump na Twitterze.

Prezydent elekt oburzył się też na administrację Obamy za umożliwienie uchwalenia przez Radę Bezpieczeństwa krytycznej wobec Izraela rezolucji w sprawie osadnictwa żydowskiego na terenach palestyńskich. Uznał, że ustępująca administracja potraktowała Izrael „z totalną pogardą”. Dodał, że Izraelczycy „mieli kiedyś wielkiego przyjaciela w USA, ale … już nie mają”, po czym zaapelował do Izraela, by „pozostał silny, bo 20 stycznia (termin objęcia prezydentury przez Trumpa) szybko się zbliża”. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016
Tags: obama, trump, władza

Comments

 1. ezy
  ezy 28 grudnia, 2016, 21:51

  A jak Izrael traktowal caly swiat, gdy wbrew miedzynarodowemu prawu budowal zydowskie osiedla na ziemiach Palestynczykow, spychajac tychze na coraz mniejsze obszary?

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 29 grudnia, 2016, 00:45

  Czyli szykuje sie nastepna wojna w imieniu zydow.
  Brawo polaczkiglosujacy na tego orangutana.

  Reply this comment
  • kuba
   kuba 29 grudnia, 2016, 08:11

   no poziom tego komentarza uwlacza przyzwoitosci. Zal te tacy ludzie tworza polonie.Dodatkowo nick kobiecy a slownictwo jak spod budki z piwem.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*