Trump zaprasza Putina do Białego Domu

Trump zaprasza Putina do Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, by zaprosił rosyjskiego przywódcę Władimira Putina do Białego Domu – poinformowała w czwartek na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Rozmowy w sprawie spotkania przywódców są już w toku; do wizyty Putina w Waszyngtonie miałoby dojść na jesieni.

Wcześniej w czwartek Trump napisał na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem „było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu – Fake News Media”. „Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie” – dodał.

Trump wyjaśnił, że oczekuje kolejnej rundy rozmów, aby wraz z Putinem zająć się „wdrażaniem niektórych, spośród wielu rzeczy, o których dyskutowaliśmy, włącznie z powstrzymaniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, proliferacją broni nuklearnej, cyberatakami, handlem, Ukrainą, pokojem na Bliskim Wschodzie, Koreą Północną i innymi” – napisał.

Pierwsze spotkanie Trumpa z Putinem miało miejsce w poniedziałek w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji.

Podczas konferencji prasowej, stojąc obok Putina, Trump powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. Podkreślił, że Putin „niezwykle mocno” odrzucał w poniedziałek te zarzuty. Pytany, komu wierzy w sprawie Russiagate: FBI czy Putinowi, powiedział, że ma powody, by wierzyć obu stronom.

Trump powiedział też, że Stany Zjednoczone i Rosja „dokonają wielkich rzeczy”.(PAP)

fot.Pixabay.com

Categories: Ameryka

Comments

 1. krzych
  krzych 21 lipca, 2018, 01:03

  Trump zaprasza Putina na parade wojskowa – taki powinien byc tytul.
  Najprawdopodobniej odbedzie sie 10 listopada.
  Wezma udzial:
  5,000 to 7,000 zolnierzy,100 pojazdów, 50 samolotów i 100 koni.
  Koszt okolo 12 milionow.
  Moze jeszcze zaprosza Kim Jong Una do kompletu? Kto wie……

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 21 lipca, 2018, 10:51

  No cóż, wygląda na to, że Trump je z ręki Putina. Co jeszcze bardziej irytuje to fakt, że republikanie z Kongresu generalnie potępili wystąpienie Trumpa w Helsinkach, po czym z ulgą przyjęli jego całkiem idiotyczne tłumaczenie o pomyłkowym użyciu słów i wbrew wszelkiej logice udają, że w to wierzą. Wstrętne.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*