Trump zapowiada „wielki dzień dla bezpieczeństwa kraju”

Trump zapowiada „wielki dzień dla bezpieczeństwa kraju”

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że w środę podpisze kilka rozporządzeń wykonawczych w dziedzinie kontroli imigracji. Jednym z nich będzie rozporządzenie pozwalające na budowę gigantycznego muru na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

„Jutro wielki dzień planowany dla bezpieczeństwa kraju. Wśród wielu innych spraw zbudujemy mur!” – napisał Trump na swoim koncie na Twitterze w nocy we wtorek czasu lokalnego.

Zapowiedź budowy muru na granicy z Meksykiem była jedną z najbardziej kontrowersyjnych obietnic wyborczych Trumpa.

Wśród innych rozporządzeń planowanych przez prezydenta w celu powstrzymania nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych jest rozporządzenie mające na celu ukaranie tzw. miast azylowych (sanctuary cities) – poinformował dziennik „Washington Post”.

„Miastami azylu” są nazywane w Stanach Zjednoczonych miasta, których władze odmawiają wydania nielegalnych przybyszy federalnemu Urzędowi ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) do deportacji, a funkcjonariusze miejscowej policji nie sprawdzają statusu imigracyjnego zatrzymanych. Wśród takich miast znajdują się m.in. Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork i Boston.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

Na zdj. Donald Trump fot. Justin Lane/EPA

Categories: Ameryka

Comments

  1. Kasia
    Kasia 25 stycznia, 2017, 13:58

    I wlasnie w tych miastach mamy syf ! Trump bardzo dobrze mowi oky ale zero dofinansowania ! Ja bedac w sadzie przezylam szok !!!! Sedzia prosil ale to doslownie prosil meksyka czy aby ten bedzie w stanie splacac miesiecznie chociaz po $20 ! Bo mial nie zaplacone kary miedzy innymi jazde bez prawka ! To byl szok dla mnie !

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*