Trump zapowiada korzystne dla biznesu i obywateli zmiany podatkowe

Trump zapowiada korzystne dla biznesu i obywateli zmiany podatkowe

Celem planowanej przez prezydenta Donalda Trumpa rozległej reformy podatkowej jest zachęcenie przedsiębiorców do utrzymania zatrudnienia w USA i pobudzenie wzrostu gospodarczego – oświadczył w czwartek na briefingu prasowym rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

Dodał, że plan jest ukierunkowany na zmniejszenie obciążenia fiskalnego klasy średniej. Jak zaznaczył, dalsze szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach wraz z opublikowaniem planu.

Przyjmując wcześniej w czwartek w Białym Domu personel kierowniczy towarzystw komunikacji lotniczej Trump zapowiedział, że ogłosi swój plan w ciągu dwóch do trzech tygodni.

„Zamierzamy w ciągu następnych dwóch do trzech tygodni ogłosić coś fenomenalnego jeśli chodzi o podatki i rozwój naszej infrastruktury lotniczej” – zadeklarował prezydent. Nie sprecyzował jednak jak ma wyglądać nowa tabela podatkowa, ale w trakcie kampanii wyborczej obiecywał obniżenie stawki podatku od dochodów przedsiębiorstw z 35 do 15 proc.

Zapowiedź reformy podatkowej przyczyniła sie do wzrostu kursów akcji na nowojorskiej giełdzie, której wskaźnik Dow Jones przekroczył w czwartek na pewien czas nienotowany dotąd poziom 20 200 punktów, a w momencie zakończenia transakcji wynosił 20 172,40 punktów czyli o 0,59 proc. więcej niż dzień wcześniej. (PAP)

Na zdj.: Sean Spicer, fot. EPA/SHAWN THEW

Categories: Ameryka

Comments

 1. Kasia
  Kasia 9 lutego, 2017, 17:38

  Brawo Panie Prezydencie!

  Reply this comment
 2. Huura
  Huura 9 lutego, 2017, 22:57

  Testowalismy to juz 8lat temu za Buscha efekt bedzie podobny Bogaci beda dostawac zwroty podatkowe na miliony biedaki straca domy i ubezpieczenia Podobno Republikanie mieli zbalansowac budrzet a tu wychodzi dziura dwa razy wieksza niz za Obamy

  Reply this comment
 3. Hulabula
  Hulabula 9 lutego, 2017, 23:03

  Sean Spicer to baba w spodniach albo facet bez J.. Specjalista od alternatywnych faktow dlugo lawki nie zagrzeje proponuje prace na etacie klauna w cyrku bylby swietny a zaraz potem numer ze zlotym prysznicem i pomaranczowym orangutanem

  Reply this comment
 4. Cris
  Cris 12 lutego, 2017, 11:37

  Tylko komu to wyjdzie na dobre. Bo raczej nie klasie średniej i biednym.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*