Trump zapowiada deportacje nielegalnych imigrantów

Trump zapowiada deportacje nielegalnych imigrantów

Donald Trump zapowiedział w sobotę na wiecu w Des Moines (stan Iowa) zaostrzenie kontroli imigracji, m. in. wprowadzenie systemu kontroli wjazdu i wyjazdu z USA, aby umożliwić deportację osób, które zostają w USA mimo upływu ważności wizy. Zapowiedział też pomoc dla Afroamerykanów i farmerów.

„Zamierzam zbudować wielki mur graniczny, wprowadzić ogólnokrajowy system e-weryfikacji, uniemożliwić nielegalnym imigrantom dostęp do opieki społecznej i świadczeń socjalnych oraz opracować system kontroli wjazdu i wyjazdu (z USA) aby zapewnić szybkie pozbywanie się osób, które pozostają po upływie ważności wizy” – oświadczył kandydat Partii Republikańskiej (GOP) do prezydentury.

„Jeżeli nie wymusimy przestrzegania daty wygaśnięcia wizy, to będziemy mieli w istocie otwarte granice – to się do tego sprowadza” – dodał.

Trump zapowiedział też, że jeśli zostanie wybrany, to „pierwszego dnia urzędowania” rozpocznie szybkie deportacje nielegalnych imigrantów, którzy popełnili przestępstwa kryminalne, w tym „setki tysięcy, którzy zostali wypuszczeni na wolność za rządów administracji Obamy i Clinton”.

Na wiecu w Des Moines, stolicy rolniczego stanu Iowa, zorganizowanym przez stanową senator republikańską Joni Ernst, Trump oświadczył też, że wyśle siły policyjne na granice aby „w końcu wykonywali oni pracę, która do nich należy”.

„Głos na Trumpa jest głosem na państwo prawa, głos na Clinton jest głosem za otwartymi granicami” – oświadczył kandydat GOP, który przemawiał w białym ochronnym kasku na głowie.

Mimo, że przemawiał głównie do białych słuchaczy, Trump zajął się ponownie problemami Afroamerykanów, oskarżając obecną administrację federalną o niedostateczną pomoc dla tej grupy etnicznej. „Są miliony Afroamerykanów w tym kraju, którzy odnieśli sukces”, ale rząd „zawiódł czarne społeczności, w których prawie 40 proc. dzieci żyje w nędzy” – oświadczył.

Kandydat GOP ubolewał nad warunkami panującymi w centrach wielu miast USA, zwłaszcza nad wysoką przestępczością, czego ostatnim przykładem – jak powiedział – było zastrzelenie w Chicago krewnej jednego z czołowych koszykarzy ligi NBA Dwayne’a Wade’a.

Trump zapowiedział też pomoc dla farmerów, w tym obniżenie podatku od rodzinnych farm do 15 proc. „Zamierzamy położyć kres wojnie z amerykańskim farmerem” – oświadczył oskarżając swą demokratyczną rywalkę Hillary Clinton, że „chce zlikwidować rodzinne farmy, tak jak kopalnie i przemysł hutniczy”. (PAP)

Na zdj. Donald Trump fot.Shawn Thew/EPA

Categories: Ameryka, Imigracja, Wybory 2016

Comments

  1. robert
    robert 27 sierpnia, 2016, 18:05

    Brawo Panie Trump ! Tego wlasnie potrzebuje ten kraj!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 27 sierpnia, 2016, 20:38

      Tak jest robert.
      Ten kraj potrzebuje takich idiotow,jak ty aby orangutany rzadzily.
      Ja musze cos dodac tutaj, teraz i dzisiaj – kilka dni temu, na polskim FM uslyszalem BARANA, ktory stwierdzil, ze Obama nie przeprowadzil amnestii dla nielegalnych, mimo tego, ze mial przewage w Konresie – i to jest klamstwo,powtarzane przez cwiercinteligentow.
      Obama nigdy nie mial zapewnione tzw filibuster rule (60 glosow). Zdaje sobie sprawe, ze to jest troszke skomklikowane, zwlaszcza dla idiotow (czytaj eNormals, roman, robert, Baran z PolskiFM czy inne cwiercglowki). Mnie jedynie wkurwia, jak takie pacany powtarzaja klamstwo, jakby w magiczny sposob powtarzanie klamstwa nagle sie stanie prawda…

      Reply this comment
  2. Wado
    Wado 27 sierpnia, 2016, 20:27

    Niech zacznie od tych 300 ktorzy pracowali przy budowie Trump Tower w New York i od przeniesienia fabryk z Bangladeszu do USA gdzie dzieci za miske ryzu szyja krawaty z kolekcji Trumpa sprzedawanych w Macy’s

    Reply this comment
  3. olek
    olek 27 sierpnia, 2016, 21:16

    Oooooo a ta clinton to mowi sama prawde ty czlowieku nie wiesz co piszesz

    Reply this comment
  4. dawid
    dawid 27 sierpnia, 2016, 21:20

    Przeciwko Panu Trumpowi sa ludzie ktorzy korzystaja z social i ktorzy tutaj sa nielegalnie. Taka jest prawda i nie oszukujmy sie !

    Reply this comment
  5. robert
    robert 27 sierpnia, 2016, 21:54

    Rysiu trzepie portkami bo jak Trump wygra to bedzie deporcik do Polski! Dobrze to Dawid napisales bo tak jest !

    Reply this comment
  6. Lily
    Lily 28 sierpnia, 2016, 11:51

    jak Tramp deportuje tych o których ciągle mówi to ja się pytam…..KTO będzie pracował w tym kraj???…..czarne nieroby którym sie wszystko należy a jak się im czegoś nie da to na kazdym kroku demonstrują twierdząc, że sa dyskryminowani!!!
    Ludzie to wszystko przedwyborcze obietnice których żaden z kandydatów nigdy nie spełni!!!

    Reply this comment
  7. Nieobywatel
    Nieobywatel 28 sierpnia, 2016, 12:48

    Szkoda gadac Polacy to taki zawistny i podly narod Nie daj Boze zeby komus bylo lepiej dbaja tylko o wlasny tylek David Robert zal mi was ja ludzi oceniam nie po kolorze skory ani pieczatce w paszporcie Zycze wam deportacji do nursing home za kilka lat OBYWATELE

    Reply this comment
  8. dawid
    dawid 28 sierpnia, 2016, 16:17

    A czy ja napisalem ze tego wam zycze ! Nie!!!! Ja napisalem kto jest przeciwnikiem P. Trumpa! A co do tego stwierdzenia ze nie bedzie kto tutaj mial pracowac to na litosc boska przeciez tutaj jest tysiace polakow i latynosow legalnie ktorzy pracowali pracuja i beda pracowac. Arizona ma sie lepiej! Wiec i w naszym stanie nic to nie zmieni!

    Reply this comment
  9. Nielegalny
    Nielegalny 28 sierpnia, 2016, 20:55

    Wiecie po czym poznaje Polaka obywatela amerykanskiego w sklepie bo placi link card a pozniej pakuje zakupy do Lexusa Wiekszosc tych obywateli ktorzy tak pluja na nielegalnych dostalo papiery po rodzinie ktora skorzystala z amnesti w 1985 a teraz chca deportowac innych zalosne Wiekszosc tych OBYWATELi klamie w rozliczeniach podatkowych pobiera zasilki kartki darmowe ubezpieczenia przedszkola itd no ale winni temu sa czarni i nielegalni meksykanie Zanim rzucisz kamien na kogos Popatrz na siebie drogi Davidzie

    Reply this comment
  10. dawid
    dawid 29 sierpnia, 2016, 06:21

    Ty wlasnie opisujesz typowego polaka bez papierow ! Jemu nie przysluguje social ale jego dzieciom tak i bierze wszystko co mu sie nalezy bo rozlicza sie z takiej kwoty jak jemu sie podoba bo pracuje za cash i zawsze przy rozliczeniu wychodzi na zero. Ja bym jeszcze dodal ze 5 razy w roku jezdzi na wakacje i callowicie zapomnial jezyka polskiego!

    Reply this comment
  11. Rita
    Rita 29 sierpnia, 2016, 08:31

    David jestes zerem oddaj polski paszport Amerykanie tylko gnoje sraja w swoje gniazdo

    Reply this comment
  12. Wal sie
    Wal sie 29 sierpnia, 2016, 09:10

    David jestes typowym wyborca Trumpa bialy niewykrztalcony ktoremu w zyciu nie wyszlo Dodatkowo Rasista Homofob Antysemita pochodzenie rolnicze szkola zawodowa

    Reply this comment
  13. dawid
    dawid 29 sierpnia, 2016, 15:29

    Rita co ty tutaj robisz ?????? Jezeli amerykanie gnoje sa dla ciebie!!!!! A co do mojego wyksztalcenia to mam skonczony UIC i pracuje na czeka z ktorego mam duzo sciagane ale wy oczywiscie tego nie rozumiecie wy dopiero zrozumiecie jak przyjdzie starosc i ani emeryturki nie bedzie ani cashu bo sie szaleje na wakacjach mnie teraz nie stac na takie szalenstwa wiec nie narzekajcie

    Reply this comment
  14. Rysiu
    Rysiu 29 sierpnia, 2016, 19:01

    Jeden Polak obrzuca drugiego Polaka blotem, pomyjami; oskarza o klamstwa, nielegalnosc, niewyksztalcenie. Czyli dokladnie tak, jak republikanska partia pragnie. Republikanie tylko i wylacznie dbaja o najbogatsze 2%, a reszta niech walczy pomiedzy soba, szukajac wrogow wsrod czarnych, spikow, wiesniakow, polaczkow, nielegalnych. Brawo Polonia….

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 30 sierpnia, 2016, 20:16

      Rysiu ,co za zmiana.Bez wzmianek o pacanach ,orangutanach i idiotach ciezko uwierzyc ze czytam twoja wypowiedz.Czyzbys przeczytal tekst pani naczelnej i moj pod nim komentarz i tak go sobie gleboko wziales do serca ,ze stad ta zmiana behawioralna ?Zobaczymy ile wytrzymasz bez ublizania innym ,trzymam kciuki oby jak najdluzej .

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 30 sierpnia, 2016, 20:37

        I znowu blad, idioto.
        Po raz kolejny nie zrozumiales, no coz…

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 30 sierpnia, 2016, 22:04

          No i po kilku godzinach wrocil stary ,poczciwy Rysiu.Znowu zaczyna wypowiedzi od idiotow po drodze nie zapominajac o orangutanach.W sumie zaczynal rysio od koz wiec orangutan to chyba dla niego w jakims stopniu maly spoleczny awans. No coz jak komus brak argumentow to potrafi tylko wyzywac i obrazac.A juz mialem nadzieje ,ze cos dotarlo do tego ograniczonego mozdzku i po cichu dziekowalem Bogu ,ze znalazl w sobie tyle milosierdzia by pochylic sie nad ta kaleka Rysiem.Stalo sie inaczej ,wrocil cham i prostak jakiego znamy wszyscy i choc z jednej strony troche to przykre ale z drugiej strony jakby nie patrzec to kazdy dwor musi miec swojego nadwornego glupka i blazna .

          Reply this comment
  15. Rita
    Rita 30 sierpnia, 2016, 06:30

    David chodzilo o ciebie z tym gnojem a ty skonczyles UIC jak ja Oxford

    Reply this comment
  16. gosc
    gosc 30 sierpnia, 2016, 16:39

    Oby wygral Trump! Duzo Polakow i bialaych Amerykanow glosuje na niego .

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 30 sierpnia, 2016, 20:42

      Alez oczywiscie, gosc.
      Na orangutana glosuje polska „inteligencja”, tylko gdzie ta inteligencja?
      „Duzo” to troche wiecej niz malo – i miejmy nadzieje, ze tak zostanie.

      Reply this comment
  17. lUKASZ BYLY NIELEGALNY Z CHICAGO
    lUKASZ BYLY NIELEGALNY Z CHICAGO 31 sierpnia, 2016, 09:13

    KANADA OTWARTA JEST NA LUDZI NIE CZEKAJCIE TYLKO ZALATWIAJCIE PAPIERY W KANADZIE 🙂
    1 ) PLACA NA DZIECI RODZINE PO 600 $ NA DZIECKO CO MIESIAC
    2) ZASILKI SA DLA LENI
    3) OPIEKA MEDYCZNA JEST ZA DARMO,SZPITALE I TP
    SA PLUSY I MINUSY ALE SIE JEST LEGALNIE

    Reply this comment
  18. Wit
    Wit 31 sierpnia, 2016, 19:03

    Lukasz to samo co w Kanadzie masz w Europie zachodniej bez placenia za zalatwienia wiz adwokatow itd Jedziesz i pracujesz bez niczyjej laski

    Reply this comment
  19. Lukasz
    Lukasz 1 września, 2016, 01:30

    Witaj Wit

    Europa siada Anglia jest przykladem,

    Reply this comment
  20. monia81
    monia81 18 września, 2016, 13:23

    No tak oczywiscie lepiej pozbyc sie ludzi ktorzy placa podatki mimo statusu nielegalnego ciezko pracujacych. Lepiej wpuscic imigrantow z Syrii ktorzy beda zyc legalnie za pieniadze podatnikow I siac wiecej terroru I nienawisci brawo tylko pogratulowac bezmyslnosci

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*