Trump zainaugurował tydzień „Made in America”

Wśród produktów chwalonych przez prezydenta Trumpa jest ciężki sprzęt maszynowy Caterpillara z Illinois fot.Julien Warnand/EPA

Prezydent Donald Trump 17 lipca zainaugurował w Białym Domu tydzień poświęcony promocji produktów wytwarzanych w Stanach Zjednoczonych – mimo zarzutów, że wytwarzanie produktów marki Trump od lat odbywa się w fabrykach za granicą.

Tydzień, w którym administracja prezydenta Trumpa będzie podkreślać rodzimą produkcję przemysłową, rozpoczął się wystawą rzemiosła ze wszystkich 50 stanów, zaś 19 lipca spodziewana jest deklaracja prezydenta podkreślająca wagę wytwarzania dóbr w granicach Stanów Zjednoczonych.

Helen Ferre z biura kontaktów z mediami Białego Domu podkreśliła, że tygodniowa akcja ma na celu uhonorowanie amerykańskich robotników i krajowych przedsiębiorstw, które „ustalają światowy standard jakości i kunsztu”.

Krytycy zarzucają, że uwydatnianie przez Trumpa amerykańskich produktów jest niekonsekwentne z jego praktykami biznesowymi gdyż przez lata Trump Organization zlecała produkcję swoich produktów – w tym odzieży i dekoracji – fabrykom na całym świecie, również w Bangladeszu, Chinach i Meksyku.

(jm)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Comments

 1. Ezy
  Ezy 17 lipca, 2017, 20:33

  Deklaracje Trumpa to obietnice gruszek na wierzbie dopóki on i jego córeczka nie wycofają produkcji swoich wyrobów za granicą.

  Reply this comment
  • olo
   olo 17 lipca, 2017, 21:16

   dokladnie…zmieniac swiat zaczynaj od siebie…ktos kiedys powiedzial.

   Reply this comment
  • krzych
   krzych 18 lipca, 2017, 06:04

   Official White House position: companies that outsource production are bad, except Trump companies, which can’t find good help around here.
   Dwie zony z trzech tez mial z zagranicy bo nie mogl znalesc w ameryce.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*