Trump: wyjście z umowy z Iranem nie wpłynie na rozmowy z Koreą Płn.

Trump: wyjście z umowy z Iranem nie wpłynie na rozmowy z Koreą Płn.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że wycofanie Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem nie będzie miało negatywnego wpływu na jego zbliżające się rozmowy z Koreą Północną.
“Sądzę, że (wyjście z porozumienia nuklearnego) prześle właściwą wiadomość (Pjongjangowi)” – stwierdził Trump podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie.
Amerykański prezydent nie poinformował, jaka będzie jego decyzja w kwestii porozumienia z Teheranem, zaznaczył jednak, że jest otwarty na negocjacje w sprawie nowej umowy.
Podczas poniedziałkowej konferencji Trump potwierdził, że miejscem jego spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem może być strefa zdemilitaryzowana na granicy między dwiema Koreami. Jak przekazał, rozmawiał w tej sprawie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Wśród potencjalnych miejsc szczytu przywódca USA wymienił również Singapur.
Wcześniej na Twitterze Trump pisał, że “wiele krajów rozważanych jest jako miejsce spotkania”, ale sugerował że granica między Koreami jest najlepsza. Przed opublikowaniem tego tweeta w mediach pojawiły się spekulacje, że dłuższą listę możliwych miejsc spotkania zawężono do Singapuru i Mongolii – podała agencja Kyodo. (PAP)

Na zdjęciu: Donald Trump
fot.Shawn Thew/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*