Trump: „wielkie wyniki nadejdą” z Putinem

Trump: „wielkie wyniki nadejdą” z Putinem

Prezydent USA Donald Trump napisał w środę na Twitterze: „wielkie wyniki nadejdą” z prezydentem Władimirem Putinem oraz: „tak wielu ludzi na wysokim szczeblu wywiadu było zachwyconych moją konferencją prasową”. Prezydent USA jest krytykowany za przebieg tej konferencji.

„Putin i ja dyskutowaliśmy o wielu ważnych tematach na naszym wcześniejszym spotkaniu. Układało nam się dobrze, co naprawdę zirytowało wielu nienawistników, którzy chcieli zobaczyć mecz bokserski. Wielkie wyniki nadejdą!” – głosi wpis prezydenta.

„Rosja zgodziła się pomóc w sprawie Korei Północnej, gdzie mamy bardzo dobre relacje i proces idzie naprzód” – dodał Trump.

W kolejnym tweecie napisał: „Nie ma pośpiechu, sankcję pozostają! Wielkie korzyści i ekscytująca przyszłość na końcu procesu!”.

Media i politycy, włącznie z prominentnymi Republikanami, skrytykowali Trumpa za jego zachowanie podczas poniedziałkowej, wspólnej konferencji prasowej z Putinem w Helsinkach; prezydent powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad.

Szef amerykańskiego wywiadu Dan Coats wydał tuż po konferencji prezydenta oświadczenie, w którym podkreślił, że agencje wywiadowcze podtrzymują swe ustalenia dotyczące Russiagate.

We wtorek prezydent oświadczył, że przejęzyczył się – chciał powiedzieć, że nie widział powodu, dla którego to nie Rosja ingerowała w wybory w USA.

Trump powiedział również, że tematem jego rozmów z Putinem była także kwestia Korei Północnej, wobec której – w jego ocenie – „nie ma potrzeby do pośpiechu”. Przywódcy mieli również poruszyć problem redukcji światowego arsenału jądrowego.(PAP)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka
Tags: Putin, Rosja, trump, USA

Comments

 1. Ezy
  Ezy 18 lipca, 2018, 12:13

  Kiedy ten facet przestanie fantazjować. Nikt żadnego szczebla nie pochwalił jego zachowania w Helsinkach. Republikanie i demokraci wspólnie potępili Trumpa. i nadal pozostają w szoku.
  Co teraz wymyśli, co do „wielkich wyników z PUTINEM”?

  Reply this comment
 2. Aga
  Aga 18 lipca, 2018, 17:31

  W szoku to ty jestes….bo bredzisz ze szok:)

  Reply this comment
 3. arkady
  arkady 18 lipca, 2018, 19:50

  Fanatyzm polityczny niektórych Polek przyprawia o ból głowy!

  Reply this comment
 4. Bozena
  Bozena 18 lipca, 2018, 22:18

  Ty nie masz tego fanatyzmu Bo jestes tutaj nielegalnie prawda?????

  Reply this comment
 5. Igor
  Igor 18 lipca, 2018, 22:47

  Ten „prezydent” wszystkich redneckow to dramat dla USA i Polski. Trampek już nas Putinowi sprzedał. Fanatyzm nie pozwala tego zobaczyć chicagowskiej Polonii.

  Reply this comment
 6. Barbara z Florydy
  Barbara z Florydy 19 lipca, 2018, 06:42

  Mr President: make America great again!

  Reply this comment
 7. jasko fasolka
  jasko fasolka 19 lipca, 2018, 09:38

  a ja mysle ze sie nie dogadali

  Reply this comment
 8. Ezy
  Ezy 19 lipca, 2018, 15:01

  Aga, Bożena i inne panienki, kiedy zrozumiecie, że dyskusja nie polega na atakowaniu ludzi o innych niż wasze poglądach, lecz na logicznym uzasadnieniu własnych.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*