Trump w Wisconsin: „Kupuj amerykańskie produkty, zatrudniaj Amerykanów”

Donald Trump podpisuje rozporządzenie w fabryce Snap-on Tools w Kenoshy fot.Tannen Maury/EPA

Donald Trump podpisuje rozporządzenie w fabryce Snap-on Tools w Kenoshy fot.Tannen Maury/EPA

Kolejne rozporządzenie wykonawcze nakłaniające agencje federalne do wprowadzania w życie hasła „Buy American, Hire American”, czyli kupowania produktów wytwarzanych w kraju i zatrudniania amerykańskich pracowników, podpisał Donald Trump we wtorek 18 kwietnia w Kenoshy w stanie Wsiconsin.

„Rozporządzenie to ma na celu ochronę pracowników i studentów takich jaki wy” – powiedział prezydent Trump do tłumu studentów i pracowników technicznych zgromadzonych w siedzibie lokalnego producenta narzędzi i diagnostycznego sprzętu samochodowego, firmie Snap-on.

Jednym z założeń podpisanego dekretu jest ochrona dóbr wytwarzanych w Ameryce oraz zaostrzenie przepisów programu wiz pracowniczych H-1B, który zdaniem administracji prezydenta jest nadużywany przez pracodawców.

Wystąpienie w Kenoshy przebiegło w typowym dla kampanii wyborczej stylu retoryki Trumpa wychwalającej kunszt i twardy charakter amerykańskiego pracownika oraz potępiającej światowe organizacje handlu jako mające katastrofalny wpływ na amerykańską gospodarkę.

(jm)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*