Trump: w sprawie Korei Północnej „na stole są wszystkie opcje”

Donald J. Trump fot. EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent USA Donald Trump, w reakcji na najnowszą próbę rakietową Pjongjangu, oświadczył we wtorek, że w kwestii Korei Północnej „na stole są wszystkie opcje”. Ten reżim okazał lekceważenie wobec wszystkich członków ONZ i standardów międzynarodowych – ocenił.

„Świat otrzymał od Korei Północnej wyraźne i głośne przesłanie: ten reżim okazał lekceważenie wobec swoich sąsiadów, wobec wszystkich członków ONZ i wobec minimalnych standardów akceptowalnego zachowania międzynarodowego” – ocenił Trump.

„Groźby i destabilizujące działania tylko poszerzają izolację północnokoreańskiego reżimu w regionie i na całym świecie. Na stole są wszystkie opcje” – oznajmił amerykański przywódca.

Korea Płn. wystrzeliła we wtorek ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (godz. 23 w poniedziałek w Polsce) rakietę, która przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą – Hokkaido, po czym rozpadła się na trzy części i wpadła do Oceanu Spokojnego.

Po najnowszej próbie rakietowej Korei Płn. Trump rozmawiał przez telefon z premierem Japonii Shinzo Abe. Według Białego Domu, przywódcy zgodzili się, że Korea Płn. „stanowi poważne i rosnące bezpośrednie zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych, Japonii i Republiki Korei (czyli Korei Południowej – PAP) oraz wszystkich państw świata”. „Prezydent Trump i premier Abe uzgodnili, że zwiększą presję na Koreę Północną i dołożą wszelkich starań, by przekonać do takiego działania społeczność międzynarodową” – głosi oświadczenie Białego Domu.

Jeszcze we wtorek na wniosek Japonii i USA odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej sprawie.(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Christopher
  Christopher 29 sierpnia, 2017, 14:00

  Czyli „czuc” I to z calkiem bliska wojne tylko tym razem moze sie to rozszezyc na konflikt nie tylko w tamtym rejonie . Czyli przepowiednie sie pokrywaja w faktach bo jest napisane ze” konflikt swiatowy rozpocznie sie od malego panstwa ” .

  Reply this comment
  • Anonim
   Anonim 19 września, 2017, 11:22

   Tak jak mówi pismo święte że zginie dwie trzecie ludzkość tak do tego da za
   Kłopot jednak w tym że pierw musi być ogłoszony światowy pokój a do Piero później ma nadejść katastrofą

   Reply this comment
  • Stayer9
   Stayer9 19 września, 2017, 11:24

   Przepowiednie biblijne zaczynają się sprawdzać
   Wolę tego nie.dozyc niż oglądać to zło które musi nastąpić

   Reply this comment
 2. Normals
  Normals 29 sierpnia, 2017, 18:04

  Niedawno pisalem, ze bardzo sie zdziwie jesli do konca roku nie wybuchnie wojna z Korea polnocna i wszystko wskazuje na to, ze sie znowu nie pomyle.To jest absolutnie ostatni moment kiedy jeszcze mozna powstrzymac Koree.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*