Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe

Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe

Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że USA powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe – poinformował w niedzielę portal CNN.
“Myślę, że to temat nad którym musimy zacząć myśleć. Nie wiem, czy jesteśmy na to gotowi – nie wiem, czy ten kraj jest na to gotowy”, powiedział Donald Trump podczas wiecu wyborczego republikanina Ricka Saccone.
Trump powiedział, że osoby skazane za zamordowanie jednej osoby w niektórych przypadkach stają w obliczu wyroku śmierci lub dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.
Dodał, że ktoś może “zabić 5 tys. osób narkotykami, ponieważ je przemyca, zarabia dużo pieniędzy, a ludzie umierają”, a następnie nie poniesie tak wysokiej kary.
“To dlatego mamy problem” – powiedział Trump. (…) “Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić”.
Trump dodał, że nie można poprzestać na tworzeniu komitetów, w których ludzie spotykają się, “zjadają posiłek i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają, a dwie godziny później piszą raport”. (PAP)

fot.DAVID MAXWELL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*