Trump umorzył pożyczkę 50 mln USD na swą kampanię wyborczą

Donald Trump fot.Justin Lane/EPA

Donald Trump fot.Justin Lane/EPA

Ubiegający się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump umorzył opiewające na łącznie 50 mln dolarów pożyczki, których udzielił na potrzeby własnej kampanii wyborczej – poinformował w czwartek szef finansów tej kampanii.

„Pożyczył na kampanię 50 mln dolarów. Teraz umorzył tę pożyczkę. Zatem jest to wkład. Powiedział też, że przekaże znacznie więcej pieniędzy” – powiedział Steve Mnuchin telewizji CNBC.

Dodał, że na imprezach zorganizowanych w tym tygodniu przez Partię Republikańską w celu gromadzenia funduszy Trump zebrał około 10 mln dolarów, a dalsze 6 mln przekazano na jego partyjne konto drogą internetową.

„W tym miesiącu naprawdę zwiększyliśmy tempo wysiłków” – zaznaczył Mnuchin dodając, że wyniki Trumpa w tej dziedzinie z początku czerwca były „bez znaczenia”, gdyż dopiero ostatnio podjął działania na rzecz zdobywania funduszy na kampanię prezydencką.

Miliarder Trump rozpoczął bieżący miesiąc z funduszem wyborczym niewiele większym niż milion dolarów, co oznaczało pozostawanie daleko w tyle za jego demokratyczną rywalką Hillary Clinton, dysponującą wówczas 42 mln dolarów. Wśród zwolenników Trumpa wywoływało to obawy, że nie będzie miał dość pieniędzy na sfinansowanie swych prezydenckich ambicji. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. Hawaii
    Hawaii 23 czerwca, 2016, 17:12

    Kasa pojdzie w bloto ale co tam porzyczy w bankach wiecej a pozniej oglosi bankructwo A winni temu beda immigrancji

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*