Trump: tylko dzięki mediom społecznościowym mogę przekazać prawdę

Konto twitterowe prezydenta Trumpa

Prezydent USA Donald Trump napisał we wtorek na Twitterze, że nie zamierza przestać używać mediów społecznościowych, o co apelują jego oponenci polityczni oraz media posługujące się „fake news”, gdyż jest to jedyna możliwość przekazania społeczeństwu prawdy.

„Tylko +fake news+ media i wrogowie Trumpa chcą, bym przestał używać mediów społecznościowych (110 mln ludzi). To jedyna możliwość przekazania przeze mnie prawdy!” napisał prezydent.

Trump jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, gdzie komentuje bieżące wydarzenia, postępy w śledztwie ws. ingerencji Rosji w zeszłoroczne wybory prezydenckie, krytykuje działania Partii Republikańskiej oraz nawet ogłasza nominacje w swojej administracji bądź podjęte decyzje.

Jego przeciwnicy polityczni apelują, by prezydent korzystał z bardziej konwencjonalnych środków przekazu. Dodatkowo niektórzy Republikanie są zdania, że aktywność prezydenta na Twitterze może przynosić szkody wizerunkowe całej administracji. Jednakże Trump wydaje się nie brać tego pod uwagę.

Prezydent uważa, że najlepiej jest przekazywać informacje społeczeństwu bez pośrednictwa mediów, gdyż często mogą one zaburzyć przekaz. W zeszłym miesiącu napisał, że używanie przez niego Twittera jest „nowoczesną prezydenturą”.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

jek/ mc/

Categories: Ameryka

Comments

  1. Ezy
    Ezy 1 sierpnia, 2017, 13:57

    Myli się pani Korocińska to nie opozycja prosi, by przestał twittować, lecz republikanie. Opozycja go wręcz zachęca, by korzystał z twittera ile się da, bo każdym kolejnym sam siebie pogrąża.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*