Trump: trwają rozmowy w sprawie szczytu z Koreą Płn.

Trump: trwają rozmowy w sprawie szczytu z Koreą Płn.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył we wtorek, że trwają rozmowy w sprawie doprowadzenia do skutku jego spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Potwierdził jednocześnie, że wiceprzewodniczący Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei Kim Jong Czol znajduje się w drodze z Pjongjangu do Nowego Jorku.

„Utworzyliśmy wspaniały zespół do naszych rozmów z Koreą Północną. Odbywają się obecnie spotkania dotyczące szczytu i innych spraw. Kim Jong Czol, wiceprzewodniczący (rządzącej partii) Korei Północnej, jest w drodze do Nowego Jorku. Rzetelna odpowiedź na mój list, dziękuję!” – napisał Trump na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu Trump odwołał planowane na 12 czerwca w Singapurze spotkanie z Kimem podając jako powód „agresywne” poczynania strony północnokoreańskiej. Jednak później zmienił zdanie i poinformował, że oficjalni przedstawiciele obu stron uzgadniają techniczne szczegóły szczytu.

Powołując się na bliżej niesprecyzowane źródło południowokoreańska agencja Yonhap podała, że Kim Jong Czol ma przybyć do USA w środę po rozmowach z przedstawicielami chińskich władz w Pekinie. (PAP)

fot.CHRIS KLEPONIS/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*