Trump: rozmowy z przedstawicielami Korei Płn. bardzo pozytywne

Trump: rozmowy z przedstawicielami Korei Płn. bardzo pozytywne

Rozmowy z przedstawicielami Korei Płn. w Nowym Jorku były bardzo pozytywne – ocenił w czwartek prezydent USA Donald Trump, dodając, że spodziewa się, iż otrzyma od delegacji Pjongjangu, która w piątek dotrze do Waszyngtonu, list od przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

„Nie mogę się doczekać aż zobaczę, co jest w tym liście” – powiedział Trump.

Dodał, że „zobaczy, co będzie dalej”, i wyraził nadzieję, że do spotkania z północnokoreańskim przywódcą dojdzie 12 czerwca.

Trump zapewnił dziennikarzy, że sekretarz stanu Mike Pompeo odbywa „bardzo owocne spotkania” ze stroną północnokoreańską. Pompeo spotkał się w Nowym Jorku z wiceprzewodniczącym rządzącej Koreą Północną Partii Pracy Korei Kimem Jongiem Czolem, uznawanym za prawą rękę Kim Dzong Una.

Według wcześniejszych zapowiedzi spotkanie Trumpa i Kim Dzong Una miało się odbyć 12 czerwca w Singapurze, ale obecnie nie jest jasne, czy do niego dojdzie. Tydzień temu Trump odwołał ten szczyt, ale wkrótce zmienił zdanie i oświadczył, że przygotowania do niego trwają.

Prezydent USA jako powód odwołania szczytu w Singapurze podał „otwartą wrogość” Pjongjangu.

Szczyt w Singapurze, jeśli do niego dojdzie, będzie pierwszym w historii spotkaniem przywódców USA i Korei Północnej. (PAP)

fot.KEVIN DIETSCH/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*