Trump pozwoli na zakup ubezpieczenia poza granicami stanu

fot.123RF Stock Photos

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu podpisze rozporządzenie wykonawcze pozwalające na zakup ubezpieczenia zdrowotnego poza granicami stanu zamieszkania. Ma to pomóc obniżyć koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

Rozwiązanie to, które było od dawna postulowane przed konserwatystów, spowoduje także zwiększenie konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami na rynku krajowym. Rozporządzenie będzie częściowym spełnieniem obietnic prezydenta dotyczących służby zdrowia w sytuacji, gdy druga próba zniesienia Obamacare w Senacie USA zakończyła się w tym tygodniu niepowodzeniem.

W środę rano senator ze stanu Kentucky z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) Rand Paul powiedział stacji MSNBC, że ze względu na kolejne fiasko próby zniesienia Obamacare Trump zastanawia się nad „wzięciem spraw w swoje ręce”.

Jak podaje na swoim portalu „USA Today”, Trump zapowiedział, że będzie rozmawiał z demokratami ta temat zastąpienia Obamacare.

Likwidacja Obamacare, czyli formalnie Ustawy o Dostępnej Opiece Medycznej (Affordable Care Act), była jednym z czołowych haseł Trumpa w okresie kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 27 września, 2017, 16:02

  Najwyższy czs, by wziął sprawy w swoje ręce i spełnił obietnicę o lepszym i tańszym ubezpieczeniu medycznym. Czekamy.

  Reply this comment
 2. Piotr
  Piotr 27 września, 2017, 17:43

  Nie moze tego zrobic Obamacare zostalo stworzone przez kongres i moze je zmienic kongres Trump moze tylko zmienic to co Obama zrobil przez dekrety Ktos nie zna konstytucji

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*