Trump popiera starania Flynna w Kongresie o uzyskanie immunitetu

gen. Michael Flynn fot.EPA/Andrew Harrer

gen. Michael Flynn fot.EPA/Andrew Harrer

Prezydent USA Donald Trump w piątek poparł swojego byłego doradcę Michaela Flynna, który zaproponował, że zgodzi się na przesłuchanie przez komisje wywiadu w Kongresie w sprawie możliwych powiązań sztabu wyborczego Trumpa z Rosją w zamian za immunitet.

„Mike Flynn powinien ubiegać się o immunitet, bo media i Demokraci prowadzą polowanie na czarownice (wymówka za dużą przegraną w wyborach) na historyczną skalę” – napisał Trump na Twitterze.

Wcześniej prawnik Flynna potwierdził, że jego klient prowadzi rozmowy z komisjami wywiadu w Senacie i Izbie Reprezentantów o uzyskaniu immunitetu w zamian za przesłuchanie w sprawie możliwych powiązań między Rosją a sztabem Trumpa.

Flynn został w lutym zwolniony przez prezydenta Donalda Trumpa ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, gdy okazało się, że ten zataił przed wiceprezydentem Mike’iem Pence’em szczegóły swoich rozmów z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kislakiem. Po jego dymisji media ujawniły, że w 2015 roku otrzymał on od powiązanych z Rosją przedsiębiorstw ok. 70 tys. dolarów oraz że w okresie kampanii wyborczej Trumpa był także płatnym lobbystą rządu Turcji.

Powiązania Flynna z Rosją były badane przez FBI i są obecnie przedmiotem dochodzenia komisji wywiadu w Senacie i Izbie Reprezentantów. Sprawdzają one doniesienia o ingerowaniu przez Rosję w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku oraz kwestię domniemanych powiązań między współpracownikami Trumpa z Kremlem. FBI od lipca ubiegłego roku prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: Flynn, trump, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*