Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii o reelekcję w 2020 roku

Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii o reelekcję w 2020 roku

Donald Trump ogłosił oficjalnie we wtorek rozpoczęcie swojej kampanii o reelekcję na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump zadeklarował ponowny start w wyborach podczas wiecu w Orlando na Florydzie, na który przybył wraz ze swoją żoną Melanią.

„Oficjalnie rozpoczynam kampanię o reelekcję w 2020 roku” – powiedział Trump podczas przemówienia przed 20-tysięcznym tłumem swoich zwolenników w Amway Center w Orlando. Przypomniał przy tym slogan „Make America Great Again”, który był głównym hasłem wyborczym jego poprzedniej kampanii przed wyborami w 2016 roku.

Przy okazji Donald Trump w ostrych słowach zaatakował Demokratów, którym zarzucił sianie „nienawiści” i chęć „zniszczenia” Stanów Zjednoczonych. „Nasi radykalni przeciwnicy demokratyczni kierują się nienawiścią, uprzedzeniami i wściekłością. Chcą nas zniszczyć i chcą zniszczyć nasz kraj. To jest nie do przyjęcia, to się nie stanie” – mówił prezydent.

Agencje podkreślają, że w rozpoczętej kamapanii Trump będzie szermował tymi samymi hasłami i ideami, którymi wygrał wybory w 2016 roku. Postawi przede wszystkim na promowanie twardej polityki w zakresie handlu i imigracji i podpierał się będzie silną gospodarką swojego kraju. Według ekspertów zadanie będzie miał jednak trudniejsze niż przed poprzednimi wyborami, bowiem u części jego zwolenników zaufanie mogło zostać nadszarpnięte przez śledztwo prokuratora specjalnego Roberta Muellera w sprawie Russiagate.

Zdaniem agencji Demokraci przytaczają szereg nie spełnionych obetnic Trumpa, począwszy od obniżenia cen leków, a skończywszy na zlikwidowaniu luk w podatku dochodowym od osób prawnych. „Donald Trump rozpoczyna dziś swoją kampanię, a Amerykanie stają przed wyborem – możemy sprawić, że Trump stanie się aberracją lub pozwolić mu całkowicie i na zawsze zmienić charakter tego narodu” – powiedziała Kate Bedingfield, zastępca szefa kampanii Demokraty Joe Bidena.

Floryda ma dla Trumpa kluczowe znaczenie, nie tylko ze względu na to, że ma on tam swoją rezydencję, ale także na to, że w tym stanie wygrał wybory w 2016 roku. Zwycięstwo w tym stanie miało kluczowe znaczenie w wyborze Trumpa na prezydenta USA, bowiem można tam zdobyć 29 głosów elektorskich. Jest to trzeci stan pod względem liczby głosów elektorskich po Kalifornii (55) i Teksasie (38), na równi ze stanem Nowy Jork.

Sondaże na razie nie są jednak przychylne Trumpowi. Według opublikowanego w niedzielę badania stacji Fox News w hipotetycznym starciu z obecnym prezydentem większe poparcie ma Demokrata Joe Biden, który uzyskałby 49 proc. głosów, podczas gdy Trump 39 proc. Fox News zwracał jednak uwagę, że te wyniki nie przekreślają szans Trumpa na reelekcję, bowiem przed czterema laty w analogicznym punkcie kampanii miał on do Hillary Clinton stratę 17 punktów proc. (PAP)

fot.CRISTOBAL HERRERA/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Ameryka, Wybory 2020

Comments

 1. Chris
  Chris 19 czerwca, 2019, 22:21

  Sondaze moga byc rozne czas pokaze kiedy ten „cyrk” sie zacznie bo wyglada to „przebojowo” , Trump jak to ON z „wielka geba” , problem jest w tym ze ON na Biden-a nic konkrekretnego niema I nic mu zazucic nie moze , jedank wybory „musi” wygrac oile nie wygra Demokraci poprostu „wpakuja” go do wiezienia I to na kilka lat lub dluzej z chwila wygrania na nastepna kadencje obecne zazuty beda juz wtedy przedawnione I nic mu kompletnie nikt nie bedzie mogl zazucic .

  Reply this comment
 2. krzych
  krzych 20 czerwca, 2019, 09:04

  Fox news wlasnie podsumowal wiec w Orlando:
  – 20,054 people
  – 20,054 MAGA hats
  – 20,054 racists
  – 210 teeth
  – 177 of those teeth were cavities.
  – 0 deodorant
  Nic nie wspomnieli o naszych rodaczkach Barbara z Florydy i Florydianka

  Reply this comment
  • krzych
   krzych 20 czerwca, 2019, 15:24

   A tak wogole to zastanawia mnie dlaczego na plakatach wyborczych na zadnym zdieciu nie widac nazwiska Pence?
   Ma zamiar oglosic dyktature albo zrobic sie krolem?
   Moze zamieni Pence na Nikki Haley? Bo ma do niej jakas slabosc.
   A moze vice prezydentem bedzie teraz ktos z jego skorumpowanej rodziny w przypadku gdyby wygral wybory?

   Reply this comment
 3. lot idei
  lot idei 20 czerwca, 2019, 10:39

  Google tłumacz (Gt): A letter to the electoral staff of the Republican candidate for the US presidency.

  Motto: Skala Trumpa.
  *
  Przesłanka: Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii wyborczej o reelekcję w 2020 roku. Przyjmując, że sztab wyborczy Donalda Trumpa będzie otrzymywał do rozważenia wiele konkurencyjnych propozycji, napisałem notkę jako list, zakładając, że jeżeli zawiera sens merytoryczny, to dojdzie. Jednak transfer z internetu na ścieżkę do Trumpa wymaga jej republikańskiej przemiany.

  Gt: Premise: Trump announced the start of the election campaign for reelection in 2020. Assuming that Donald Trump’s election team will receive many competing proposals for consideration, I wrote a note as a letter, assuming that if it contains substantive meaning, it will come. However, the transfer from the internet to the Trump path requires its republican transformation. Pass it on!
  *
  Rozważania o modelu pomnożenia skali wybranych sukcesów NASA poprzez poprawę warunków technicznych i organizacyjnych dla wzrostu zaangażowania amerykańskich firm w eksporcie produktów na Marsa.

  Szkic:
  „Trump Space Towers for Mars” – zintegrowany system portów kosmicznych na terenie USA dla obsługi misji towarowych na Marsa.
  Gt: „Trump Space Towers for Mars” – an integrated system of space ports in the USA for handling cargo missions to Mars.

  Rozważania:
  „Trump Space Towers for Mars” – Czy to dobry pomysł dla prezydenta USA?
  Gt: „Trump Space Towers for Mars” – Is this a good idea for the US President?

  „Trump Space Towers for Mars” to pomysł ułożenia w USA zintegrowanego systemu kompleksów startowych dla obsługi misji towarowych na Marsa, umożliwiających jednoczesny transport, lot, wielu modułów dostawczych, zawierających materiały i środki techniczne, eksportowane przez firmy. System to, np., 5-10 wież startowych wraz z usługą obsługi lotów kosmicznych, zbudowany, np., przez NASA w oparciu o środki uzyskane ze sprzedaży obligacji państwowych, po wcześniejszym uzgodnieniu skali przedsięwzięcia z zainteresowanymi firmami, uwarunkowanego fizycznie w szczególności tzw. okienkiem startowym na Marsa (co 26 miesięcy) oraz warunkami fizycznymi na planecie Mars. Cel bezpośredni systemu „Trump Space Towers for Mars” to masowa dostawa urządzeń na Marsa, np., takich jak, moduł lądujący stanowiący jednocześnie atomową (nuklearną, jądrową) elektrownię wraz z układem ładowania elektroenergetycznego, który umożliwi zasilanie elektroenergetyczne autonomicznych urządzeń budowlanych oraz mobilnych na powierzchni Marsa. W tym ułożeniu „Trump Space Towers for Mars” to porty kosmiczne na terenie USA dla dynamicznego rozwoju amerykańskiego przemysłu pro marsjańskiego.

  Przedsięwzięcie związane jest z perspektywą misji lądowania astronautów oraz misji osadniczych, koncentrując jednak inicjatywy gospodarcze na eksporcie produktów technicznych. Sukces wymaga realizacji wieloletniego przedsięwzięcia w warunkach demokracji i gospodarki USA. W związku z powyższym w modelu „Trump Space Towers for Mars”, w ramach kosztów przedsięwzięcia i środków finansowych uzyskanych na jego realizację ze sprzedaży obligacji państwowych, ujmuje się następujące działania:
  – uzgodnienie niezbędnej inicjatywy wzmacniającej trwałość realizacji przedsięwzięcia w okresie start-up w czasie co najmniej 10 lat wraz z możliwością przedłużenia,
  – budowa w USA wielu kompleksów wraz z usługą obsługi lotów kosmicznych w szczególności dedykowanych na eksport produktów na Marsa,
  – wprowadzenia pod auspicjami NASA funduszu technologicznego, z którego udzielane byłyby dotacje dla firm na implementacje patentów dotyczących, np., inżynierii materiałowej oraz urządzeń, mogących być wykorzystanych na Marsie,
  – organizacja bazy danych i targów obejmujących produkty i usługi, które mogą być wykorzystane w misjach towarowych na Marsa oraz na jego powierzchni,
  – wprowadzenia podwyżki dla polityków Senatu oraz Izby Reprezentantów,
  – wprowadzenia dotacji celowej dla polityków Senatu oraz Izby Reprezentantów umożliwiającej zatrudnienia tzw. osobistego opiekuna merytorycznego (osoba, firma, uczelnia, organizacja pozarządowa).

  List skierowany jest do sztabu wyborczego Republikanów w USA, a nie do prezydenta, dlatego, że koncepcja wymaga stosownego, ponownego, ułożenia i dostosowania, w tym ewentualnie do charakteru kampanii wyborczej. Należy zauważyć, że w wyniku wszelkich zmian nie ulegną wskazania główne stanowiące filar uwarunkowań fizycznych szkicu koncepcji, tj.:
  – kilogram masy nie będzie lżejszy,
  – promieniowanie kosmiczne nie zaniknie,
  – Mars nic nie uczyni by było bardziej bezpiecznie,
  – pozostanie potrzeba dysponowania na Marsie środkami technicznymi elektrycznej mocy i energii oraz telekomunikacji.

  Rzeczywisty pomysł „Trump Space Towers for Mars” musi narodzić się według ułożenia w USA.
  Gt: The real idea of „Trump Space Towers for Mars” must be born according to the order in the USA.
  *
  Przykłady:
  A. Uwarunkowania fizyczne:
  – politykom czasu nie przybędzie, a uwarunkowania fizyczne Układu Słonecznego i Marsa to nie obchodzi,
  – wyznacznik czasowy okienka startowe co 26 miesięcy, to dla firm być albo nie być, w ładowni, w transporcie, na Marsie,
  – za realizację misji towarowych odpowiadają firmy,
  – NASA nie udziela na misje towarowe dotacji (na implementacje patentów udziela w ramach funduszu technologicznego),
  – firmy działają w warunkach rynkowych i z rynku muszą pozyskać środki na misje towarowe „eksport bez importu”, (ewentualnie do importu można by zaliczyć pozyskane dane na planecie Mars, co wymagałoby centrów danych IT na terenie USA),
  – jeżeli firmy uzgodnią wysłanie modułowe środków technicznych z podziałem na dwie odrębne dostawy co 26 miesięcy, to nie wykonanie drugiej dostawy (spóźnienie się z załadunkiem), może uczynić nieodwracalne straty z pierwszej dostawy,
  – nikt na nic nie da gwarancji, wszyscy będą musieli uczyć się na bieżąco (współdziałanie przykład B).

  B. Uzgodnienia na rynku:
  – NASA – założenie – uzyskała porozumienia z firmami dotyczące misji towarowych na Marsa.
  – NASA – założenie – uzyskała wiedzę, że w USA jest dostępny dla polityków rynek osobistych opiekunów merytorycznych.
  – NASA – założenie – uzyskała uzgodnienia na rynku w zakresie wielkości systemu „Trump Space Towers for Mars” oraz funduszu technologicznego.
  – Program wzmocnienia polityki marsjańskiej w demokracji i gospodarce na okres np. 10 lat i o wartości 1 mld USD (przykład C).

  C. Wspomaganie jakości:
  535 = 100 senatorów + 435 reprezentantów
  1. Uzgodnienie między Republikanami i Demokratami na 10 lat, podwyżka:
  288.900.000 mln USD = 535 * 4500 USD * 12 miesięcy * 10 lat
  2. Dotacja dla w/w polityków na zatrudnienie osobistego opiekuna merytorycznego, rocznie 100 tys. USD:
  535.000.000 = 535 * 100.000 * 10 lat
  3. Suma: 823.900.000
  4. Dodatkowe koszty m.in. dotyczące obsługi przedsięwzięcia przez NASA, promocji, dotacje dla w/w polityków na dodatkowe szczególne ekspertyzy przy zgłoszeniu potrzeby ich przeprowadzenia przez określoną liczbę osobistych opiekunów merytorycznych (np. od 55 wzwyż, ponad 10%), i inne wydatki powiązane z ułożeniem układu, razem do umownej wartości 176.100.000 USD w okresie 10 lat, czyli rocznie 17.610.000 USD.
  5. Suma całkowita [1+2+3+4]: 1.000.000.000 USD.

  Przykład C stanowi opis istotnych zagadnień dla jakości przedsięwzięcia w oparciu o wybrane wysokości w USD.

  D. Wartość całkowita p/w szkicu przedsięwzięcia:
  – 1 000 000 000 USD, wspomaganie jakości wobec wzrostu zadań związanych z wieloma czynnikami zależnymi od Marsa,
  – …, budowa portów na terenie USA wraz z usługą obsługi lotów kosmicznych dedykowanych dla misji towarowych na Marsa,
  – …, budżet funduszu technologicznego na dotacje w celu wdrożenia patentów w produktach do użytkowania na Marsie.

  Gf: Total value of the project draft:
  – USD 1 000 000 000, supporting quality in the growth of tasks related to many factors dependent on Mars,
  – USD …, construction of ports in the USA together with a space flight service dedicated to cargo missions to Mars,
  – USD …, the technology fund budget for subsidies to implement patents in products for use on Mars.

  Reply this comment
 4. Anonim
  Anonim 20 czerwca, 2019, 12:04
 5. Chris
  Chris 20 czerwca, 2019, 15:22

  Odnosnie tych planow wyslania ludzi na Marsa itd. itp . Wedlug wszelkich badan naukowych jak narazie raczej jest to niemozliwe wyslanie istoty zywej na wspomniana planete ze wzgledu na silne promieniowanie kosmiczne ktore jak do tej chwili nikt I nic nie zagwarantuje ze istota zywa w tym oczywiscie czlowiek dotrze po przeszlo pol roku podruzy w ekstremalnych warunkach wogole zywy w rejon Marsa . Najpierw musza byc loty testowe z organizmami zywymi lub zwierzetami I co najwazniejsze musi byc statek kosmiczny skonstruowany z takiego materialu ktory zminimalizuje dzialanie zaboijczych promieni kosmicznych lub stworzy tak szybki pojazd ktory skroci lot do kilku tygodni a nie miesiecy a to potrwa dlugie lata I zapewne juz wtedy Trump nie tylko nie bedzie juz Prezydentem ale juz go tez nie bedzie wsrod zywych , no ale „propaganda” I obietnice bez pokrycia „maja sie dobrze „

  Reply this comment
  • lot idei
   lot idei 21 czerwca, 2019, 02:26

   @ Chris

   Dobrze wskazałeś, ale za bardzo silny bio-akcent dla „Trump Space Towers for Mars”.

   Mars oczekuje na eksport produktów amerykańskiej gospodarki.
   Inwazja przemysłu na Marsa. Czy człowiek nie musi być pierwszy?

   Zgadza się, że misje na Marsa wymagają więcej czasu. Wszystko co znane z misji na Księżyc wpływa dłużej na stosowane metody i użyte środki, jak na przykład, wspomniane promieniowanie kosmiczne, w szczególności na żywy organizm. Można by to ukazać, choć nie zupełnie poglądowe, ale różnica jest taka, jak by się udać do sauny na 30 minut oraz na 30 dni.

   Zgadza się, że inżynierowie firmy mogą podjąć poszukiwania konstrukcji nowych środków transportu zarówno dla produktów materialnych, jak i organizmów żywych.

   „Trump Space Towers for Mars” – to przedsięwzięcie związane z perspektywą misji lądowania astronautów oraz misji osadniczych, koncentrując jednak inicjatywy gospodarcze na eksporcie produktów technicznych. Nie wysyła się ludzi bez zabezpieczenia dostaw sprzętu.

   To nie jest „propaganda”:
   – NASA: porozumienia z firmami dotyczące misji towarowych na Marsa, uzgodnienia w zakresie wielkości systemu „Trump Space Towers for Mars” oraz funduszu technologicznego na dotacje w celu wdrożenia patentów w produktach do użytkowania na Marsie. To wiedza całej Ameryki „wiemy jak”.

   Czyli firmy, przykład – wskazują „nie damy rady” lub „ok. damy radę”, wysłać co 26 miesięcy 5-10 (rakiet) dostawczych, które by lądowały na Marsie, ze sprzętem.

   Człowiek na Marsie to być może przyszłość. „Trump Space Towers for Mars” – to eksport autonomicznych maszyn, elektrowni, sztucznej inteligencji i materiałów, oraz układ satelitów na orbicie wokoło Marsa. Tysiące pojazdów wielkości automobila penetrujących powierzchnię Marsa, setki maszyn budujących miejsca do lądowania. W bazie danych IT, w USA, byłby „Mars 3D”.

   Przesłanka: Inżynierowie firmy SpaceX wskazują na możliwość pro futuro dostarczenia ok. 100 t masy użytkowej na powierzchnię Marsa w objętość ładowności statku kosmicznego (pod ciśnieniem) ok. 1000 m3.

   W ułożeniu „Trump Space Towers for Mars” – działania NASA to:
   – wiele miejsc startowych w USA,
   – wdrażanie patentów inżynierii materiałowej i urządzeń do zastosowania na Marsie.

   „Trump Space Towers for Mars” to przysłowiowe „koło zamachowe”, a fundusz technologiczny ukierunkowany na wdrożenie patentów, to impet dla jego napędzania.

   „Trump Space Towers for Mars” to system dedykowany dla transportu na Marsa, czyli w jakieś chwili system ustawia się na „marsjańskie okienko startowe”, poglądowo przyjmijmy, że np. 6 miesięcy przed odlotem misji towarowej, ale przed tym, system wykorzystywany jest do eksportu na Księżyc, a to bliżej, taniej, zatem możliwość dla większej ilości firm. NASA, ujmując ogólnie w historii, musiała sobie wszystko sama dla siebie zrobić. Firmy mogą inaczej i na tym polega podział w gospodarce.

   Mars jest powszechnie marketingowany względem misji człowieka. „Trump Space Towers for Mars” koncentruje się najpierw względem misji towarowych urządzeń.

   Zatem to co napisałeś w idei i miary „Mars – człowiek…” to wskazówka, że będzie trzeba zmienić w USA akcent marketingu z „bio” na „techno”. I najpierw masowy ruch „techno”, aby maszyny obstawiły cała planetę na jej orbicie i na jej powierzchni.

   „Trump Space Towers for Mars” to byłoby niejako pytanie Trumpa czy firmy w USA podejmą ten techno-ruch na Marsa? Nie zostają w tym same, ponieważ politycy (Senat, Izba Reprezentantów), otrzymaliby dotację na zatrudnienie osobistego opiekuna merytorycznego.

   Konkurencyjność na rynku jest zachowana.

   „Trump Space Towers for Mars” pomnaża skalę wybranych sukcesów NASA (ogólnie ujmując transportowych) poprzez poprawę warunków technicznych i organizacyjnych dla wzrostu zaangażowania amerykańskich firm w eksporcie produktów na Marsa.

   ps. Korekta: 288.900.000 USD = 535 * 4500 USD * 12 miesięcy * 10 lat

   Reply this comment
 6. lot idei
  lot idei 21 czerwca, 2019, 09:43

  @Chris
  Czas kampanii wyborczej byłby okresem raczej wystarczającym dla NASA do konsultacji z firmami oraz zainteresowanymi, potencjalnymi, opiekunami merytorycznymi, którzy wspieraliby polityków w związku z wieloma zmiennymi zależnymi, w tym innowacje wprowadzane przez firmy, oraz wzrost danych pozyskanych z Marsa.

  Przyszła kadencja to czas raczej wystarczający dla:
  – emisji obligacji państwowych (przyjmując taką metodę finansowania przedsięwzięcia i pozyskanie z nich środków finansowych,
  – budowy miejsc startowych wraz z obsługą lotów kosmicznych „Trump Space Towers for Mars”,
  – uruchomienie funduszu technologicznego ukierunkowanego na patenty dotyczące materiałów i urządzeń do zastosowania na Marsie.

  Wszystko jednak jest ułożone na fundamencie pro futuro, trwałej, wieloletniej pracy, inżynierów i pracowników firm różnej specjalności w domenie przemysłu i usług kosmicznych. Marsjańskie skoki przemysłowe w szkicu „Trump Space Towers for Mars”, realizowane są co 26 miesięcy, plus czas lotu dostawy towarowej na Marsa.

  Zatem czy czas kampanii wyborczej, to dobry czas dla ewentualnej dyskusji o skali „Trump Space Towers for Mars”?

  Reply this comment
  • Zuza
   Zuza 21 czerwca, 2019, 17:15

   A moze by tak wyslal na sam poczatek rodzine trumpow na tego Marsa?
   Zajmnijmy sie ziemskimi sprawami albowiem sa wojny glod nienawisc rasowa i religijna itd. itp.
   Na ta chwole i na jakies pare tysiecy lat nasza Matka Ziemia bedzie sie miec dobrze i nic nam nie grozi
   Zdarzymy jeszcze wprowadzic na Marsie nasze religie,nasz egoizm i cale to gowno ktore mamy w tej chwili na tej planecie.
   Zostawmy Marsa w spokoju dajmy mu odpaczac o oczyscic sie bo prawdopodobnie mial takich samych lokatorow jak my a moze naet to nasza rasa wywodzi sie z tej czerwonej planety.
   Te pieniadze przeznaczmy tu na ziemi bedzie z tego wiekszy pozytek.

   Reply this comment
   • lot idei
    lot idei 25 czerwca, 2019, 03:22

    @Zuza „A moze by tak wyslal na sam poczatek…”

    Nie 5-ciu USAstronautów, w ciągu najbliższych 5 lat, 5 rakiet towarowych?

    „Trump Space Towers for Mars” to kontynuacja ruchu, lecimy dalej – na Marsa. Czy Mars jest planetą, która zatrzyma USA? Ile może powstać pro futuro miejsc pracy w XXI wieku związanych z 10 portami „Trump Space Towers for Mars”, 100 tys.? Brakuje Ci ludzi do spraw wojny, głodu, nienawiści rasowej i religijnej, itd. Czy może są to osoby bez pomysłów?

    Wyobraź sobie, że przez 25 lat, co 26 miesięcy, firmy wykonały 10 udanych lądowań misji towarowych. Miliardy dolarów na Marsie w produktach i usługach na Ziemi. Po tym zachodzi taki krach w gospodarce USA, że wszystkie plany stoją na 15 lat. I po tym czasie do czego będą przydatne? Może się okazać tak, ze na hasło „Trump Space Towers for Mars” giełda spanikuje. Widząc w tym kosmicznym zwierciadle USA i jej gospodarkę.

    „Trump Space Towers for Mars” to eksport bez importu, pieniądze zostają na Ziemi, w USA, sprzęt, praca i inteligencja inżynierów, wielu specjalistów, poprzez usługi i w produktach, leci na Marsa.

    Nie wysyłaj rodziny Trumpa na Marsa. Napisz, że nie są godne wiary i warte przysłowiowego dolara wspomniane 100 tys. osób.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*