Trump odrzuca oskarżenia z książki na jego temat

Trump odrzuca oskarżenia z książki na jego temat

W reakcji na publikację krytycznej książki o pierwszym roku jego prezydentury Donald Trump odrzucił w sobotę twierdzenia, kwestionujące jego zdolność do sprawowania urzędu, nazywając siebie „bardzo stabilnym geniuszem” – informuje agencja Reutera.

„Właściwie przez całe moje życie moimi dwiema największymi zaletami są psychiczna stabilność i bycie bardzo bystrym” – napisał na Twitterze amerykański prezydent.

„Przeszedłem drogę od biznesmena z WIELKIMI sukcesami, do największej gwiazdy telewizyjnej, do prezydenta Stanów Zjednoczonych (przy pierwszej próbie)” – czytamy w tweetach Trumpa.

Kończąc sekwencję tweetów, Trump oświadczył, że „sądzi, że można to uznać nie (tylko) za bystrość, ale za geniusz… i to nawet za bardzo stabilny geniusz!”.

Opublikowana w piątek książka Michaela Wolffa „Fire and Fury: Inside the Trump White House” wywołała w Waszyngtonie polityczną burzę. Opisuje chaos w Białym Domu, prezydenta, który nie był dobrze przygotowany do objęcia władzy, doradców z lekceważeniem mówiących o umiejętnościach Trumpa.

Zdaniem prezydenta jest ona „pełna kłamstw, przekręcania (faktów) oraz źródeł, które nie istnieją”. Prawnicy Trumpa grozili autorowi krokami prawnymi, podjęli też próbę wstrzymania publikacji.

W sobotnim wywiadzie dla radia BBC Wolff powiedział, że jego książka pokazuje, iż Trump nie może sprawować funkcji prezydenta. W piątek autor książki podkreślił, że pracując nad nią, rozmawiał z Trumpem. „Nie wiem, czy zdawał sobie sprawę, że był to wywiad, czy nie, ale z pewnością nie była to (rozmowa) +off the record+” – powiedział.

W czwartek Trump na Twitterze zapewnił, że nigdy nie prowadził z Wolffem rozmowy na potrzeby jego książki.

W książce cytowany jest obszernie b. doradca strategiczny Białego Domu Steve Bannon, który przedstawia Trumpa jako „umysłowo niezdolnego” do panowania nad Białym Domem i jego personelem. W piątek wieczorem na Twitterze Trump napisał, że Wolff „jest absolutnym nieudacznikiem, który wymyślił historyjki, żeby sprzedać tę bardzo nudną i kłamliwą książkę”. Wolff wykorzystał „Niechluja Steve’a Bannona, który płakał, gdy został zwolniony i błagał o pracę” – zauważył prezydent USA. (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: książka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 7 stycznia, 2018, 16:35

  No cóż, jak „geniuszowi” nie wierzyć?

  Reply this comment
 2. kicia
  kicia 8 stycznia, 2018, 09:45

  panie J.M. —- prosze pisac „swoj” artykul poprawnie! … jak to rozumiec : ….iz TRUMPA nie moze sprawowac funkcji prezydenta ??????????????????????????????

  Reply this comment
 3. kicia
  kicia 8 stycznia, 2018, 17:44

  panie J.M.! widze, ze pan czyta komentarze, trzeba tez czytac artykuly!, oczywiscie przed publikacja…
  Jak to mowi stare polskie przyslowie – nauka nie idzie w las tylko w nas. Pozdrawiam.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*