Trump o swej pierwszej zagranicznej podróży: to był historyczny tydzień

Donald Trump fot.Ron Sachs /Pool/EPA

Prezydent USA Donald Trump na zakończenie swej pierwszej zagranicznej podróży powiedział w sobotę tuż przed odlotem z bazy wojskowej na Sycylii, że to był „historyczny tydzień”. „Wzmocniliśmy relacje z naszymi sojusznikami” – mówił amerykańskim żołnierzom.

Zwracając się w bazie lotniczej Sigonella do grupy stacjonujących w Europie żołnierzy USA Trump podsumował też zakończony w Taorminie szczyt G7, w którym brał udział.

„Na szczycie G7 apelowałem do wszystkich o większe bezpieczeństwo w dziedzinie imigracji, by chronić naszych obywateli” – mówił prezydent USA. “Wystosowałem także apel o większy wzrost ekonomiczny i bardziej sprawiedliwy handel” – dodał.

Trump podziękował Włochom i innym sojusznikom z NATO za wkład walkę z terroryzmem. „Wygramy” – zapewnił.

Amerykański prezydent mówił także, że zainspirowało go „wielkie piękno” bazyliki świętego Piotra oraz rozmowa z papieżem Franciszkiem.

Wygłosił słowa pochwały na cześć towarzyszącej mu w podróży żony Melanii. „To najlepsza reprezentantka naszego kraju” – powiedział.

Z bazy Sigonella Air Force One z Donaldem Trumpem i jego żoną odleciał do USA.

W czasie swej podróży amerykański prezydent odwiedził Arabię Saudyjską, Izrael, Autonomię Palestyńską, był na szczycie NATO w Brukseli oraz w Watykanie i we Włoszech.

Z Taorminy Sylwia Wysocka (PAP)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*