Trump: nie ma porozumienia z Demokratami w sprawie tzw. dreamersów

EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent USA Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że dzień wcześniej nie doszło do porozumienia z demokratami w sprawie tzw. dreamersów. Zapewnił też, że mur na południowej granicy z Meksykiem zostanie zbudowany.

Trump wskazał, że do zawarcia porozumienia dotyczącego tzw. dreamersów konieczny jest konsensus w sprawie bezpieczeństwa granic oraz, że program DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), uchwalony za rządów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy musi zostać znowelizowany.

Trump jednocześnie zapewnił, że mur graniczny na południu USA jest już w budowie, w niektórych miejscach polega to na przebudowie i renowacji istniejących już starych struktur, murów i płotów oraz, że budowa muru będzie kontynuowana.

W kolejnych tweetach Trump zapytał czy ktokolwiek tak na prawdę chciałby wyrzucić z USA dobrych, wykształconych młodych ludzi z osiągnięciami, którzy mają pracę bądź służą w wojsku. Dodał także, że w wielu przypadkach osoby te są w Stanach Zjednoczonych od wielu lat i zostały tam przywiezione przez ich rodziców, gdy były małymi dziećmi. Na koniec podkreślił, że konieczne jest zajęcie się tematem bezpieczeństwa granic.

We wtorek wieczorem przywódca demokratów w Senacie Chuck Schumer i liderka demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi poinformowali media, że doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy Trumpem a przywódcami Demokratów w Senacie i Izbie Reprezentantów w sprawie ochrony przed deportacją ok. 800 tys. imigrantów, którzy przybyli nielegalnie do USA jako dzieci.

Schumer i Pelosi podali także, że porozumiano się również w sprawie pewnego zwiększenia ochrony granic USA i pominięto forsowaną przez Trumpa sprawę budowy muru na granicy z Meksykiem.

Informacja na temat pominięcia budowy muru spotkała się z ostrą krytyką zwolenników prezydenta, który przypomnieli, że budowa muru na południowej granicy była jedną z jego głównych obietnic wyborczych podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej.

Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Ameryka, Imigracja, Polityka

Comments

  1. Dawid
    Dawid 14 września, 2017, 14:25

    Trump ma ich teraz w kieszeni! Albo dacie pieniadze na mur albo DACA nie istnieje! Zobaczymy co na to demokraci! Trump to dobry bismesmen I poradzi sobie z nimi! Jak nie z przodu to od tylu!

    Reply this comment
    • krzych
      krzych 15 września, 2017, 00:46

      Jak Traump jest taki dobry businessman to niech pokarze rozliczenia podatkowe, wtedy bedziemy wiedziec jaki to szpec od businessu.Bo jak nam wiadomo to szesc razy bankrutowal zeby pozbyc sie debytu. Bardziej wyglada mi na cwaniaka i oszusta jak na dobrego businessmana.

      Reply this comment
      • Poprawnosc
        Poprawnosc 15 września, 2017, 02:05

        Tepy Krzychu wroc ty sie do takiej szkoly,w ktorej by cie nauczyli poprawnej polskiej pisowni „Tlumoku”. Przerazenie ogarnia czytajac twoja wypowiedz i gramatyke.. (niech pokarze?) Durniu ty juz jestes pokarany brakiem jakiegokolwiek wyksztalcenia. Zastanawiam sie jak ty wygladasz ,chociaz przyznam szczerze nie interesuje mnie twoj wyglad ,gdyz zapewne jest taki sam jak twoja pisownia.

        Reply this comment
        • krzych
          krzych 16 września, 2017, 00:42

          Stanalem na odcisk?
          Bardzo przepraszam ze nie konczylem szkol w polsce i poprawnie pisze ale jestem dumny z tego co umiem. Inteligetna osoba zrozumie moja pisownie i nie bedzie sie czepiac mojej gramatyki.Wazny jest sens wypowiedzi.
          Musisz byc wychowany w ideologi PISowskiej bo tylko oni potrafia pokazac ile milosci maja w sercu do blizniego.Nienawisc szyderczosc i obluda przez ciebie przemawia marna zakompleksiona istoto. Nick ktory uzywasz „Poprawnosc” sam za siebie mowi.
          A tepy to jestes TY z tym swoim zakonserwowanym mozgiem.Wogole po co ja to pisze bo i tak nie zrozumiesz mojego przeslania bo pewnie znow narobilem bledow.
          Co do wyksztalcenia to i have masters degree in criminal justice.

          Reply this comment
      • krzych
        krzych 16 września, 2017, 00:03

        What do u expect from a dude who BANKRUPTED A CASH BUSINESS WITH A HOUSE EDGE, in Atlantic City. Dodged $35M in taxes-settled it for $5 M

        Reply this comment
  2. Christopher
    Christopher 14 września, 2017, 23:03

    No tak Premier Canady juz zapowiedzial ze chetnie Canada przyjmie tych mlodych ludzi ktorzy plynnie mowia po angielsku sa rowniez wyksztalceni lub jeszcze sie ucza I co najwazniejsze sa sprawdzeni pod wzgledem rekordu kryminalnego I jak stwierdzil oile USA ich niechce bedzie to strata dla kraju a zyska Canada .

    Reply this comment
  3. Anonim
    Anonim 15 września, 2017, 07:58

    Można też pisać barack osama…
    Jeśli bankructwo tak pomaga to PDT doprowadzaj do bankructa US dzisiaj!!! Bo chyba tylko to pozwoli pozbyć się, długów pozaciąganych przez troskliwych demkratów. Co do dreamers, niech ten liberał z Kanady nie zapomni przygarnąć też całych rodzin tych młodych ludzi, pasożytujących na amerykańskich podatnikach. Dla oburzonych: tak dreamersi to nie tylko samotne dzieci, nastolatkowie, zcy młodzi ludzie.

    Reply this comment
    • krzych
      krzych 16 września, 2017, 00:54

      Zobacz kto pobil rekord w zadluzeniu panstwa czy aby napewno demokrata?
      I nie wkladaj wszystkich do jednego worka bo ci nielegalni nie maja zadnych pomocy od panstwa.
      Ciezko pracuja maja pieniadze wiec wyksztalcili dzieci i placa podatki moze nawet wieksze jak ty i nic z tego nie maja i jak beda deportowaani to nawet retirement im sie nie nalezy.

      Reply this comment
  4. Babinka
    Babinka 15 września, 2017, 10:28

    Cztery razy a nie 6!!…..tyle sami co przecietni bogacze I politycy

    Reply this comment
  5. Anonim
    Anonim 15 września, 2017, 11:17

    Prędkość wyświetlania komentarzy, MISTRZIOSTWO ŚWIATA!!!
    Myślę, że w Chinach czy na Kubie trwa to krócej!

    Reply this comment
  6. Babinka
    Babinka 16 września, 2017, 15:39

    Kazdy!!!!zostajac w USA nielegalnie wiedzial na co sie pisze……nigdy nie przywiozlabym mojego dziecka do kraju w ktorym mialby zostac nielegalnym emigeantem….sorry taka prawda.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*