Trump na forum CPAC m.in. o murze, Obamacare i mediach

Donald Trump fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

Donald Trump fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

Prezydent Donald Trump wystąpił w piątek na dorocznej konferencji amerykańskich konserwatystów (Conservative Political Action Conference – CPAC), wypowiadając się na wiele tematów, m.in. takich jak budowa muru granicznego, cofnięcie Obamacare, energetyka, media.

Budowa muru wzdłuż granicy USA z Meksykiem rozpocznie się wkrótce, o wiele szybciej niż planowano – oświadczył Trump.

Powtórzył też, że nielegalni imigranci, którzy dopuścili się przestępstw, będą deportowani z USA.

Trump poinformował, że planuje „śmiałe działanie”, mające na celu zniesienie ograniczeń dotyczących źródeł energii w USA, w tym ropy łupkowej, gazu ziemnego i węgla. Zapewnił przy tym, że będą regulacje chroniące ludzi i środowisko.

Prezydent powtórzył swą obietnicę z kampanii wyborczej dotyczącą zastąpienia Obamacare innym rozwiązaniem. Oświadczył, że system ubezpieczeń zdrowotnych wprowadzony przez prezydenta Baracka Obamę (znany jako Obamacare) grozi krajowemu systemowi ochrony zdrowia „totalną katastrofą”. Obiecał, że wraz z Kongresem, w którym Republikanie mają większość, wprowadzi „znacznie lepsze i mniej kosztowne” rozwiązanie.

Występując na forum CPAC, prezydent ostro skrytykował media, m.in. za korzystanie z anonimowych źródeł. „Reporterom nie powinno być wolno korzystać ze źródeł, jeśli nie podadzą czyjegoś nazwiska” – powiedział.

Agencja Associated Press odnotowuje, że zaledwie kilka godzin wcześniej ludzie z jego ekipy wystąpili na briefingu dla prasy, zastrzegając sobie anonimowość. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Konserwatysta
  Konserwatysta 24 lutego, 2017, 17:38

  Putin byl?

  Reply this comment
 2. WojTom
  WojTom 24 lutego, 2017, 20:38

  Wole Putina niz Sorosa.

  Reply this comment
 3. Jacek
  Jacek 24 lutego, 2017, 21:09

  NBC podalo w wiadomosciach ze byl!

  Reply this comment
 4. Leszek
  Leszek 26 lutego, 2017, 22:01

  Ja czekam z niecierpliwością na zlikwidowanie Obamacare i ewentualnie zstąpienie czymś innym, a przede wszystkim za zniesieniem kar!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*