Trump: mianowanie specjalnego prokuratora „polowaniem na czarownice”

Trump: mianowanie specjalnego prokuratora „polowaniem na czarownice”

Prezydent USA Donald Trump nazwał w czwartek „polowaniem na czarownice” mianowanie przez Departament Sprawiedliwości specjalnego prokuratora, który będzie nadzorował federalne śledztwo w sprawie zarzutów o mieszanie się Rosji w wybory prezydenckie w 2016 r.

„To największe polowanie na czarownice wycelowane w polityka w amerykańskiej historii!” – napisał Trump na Twitterze.

W środę były dyrektor FBI Robert Mueller został mianowany specjalnym prokuratorem, aby zagwarantować niezależność śledztwa, które ma również dotyczyć zarzutów o kontakty sztabu wyborczego Trumpa ze stroną rosyjską. Mueller będzie miał wielkie uprawnienia i będzie mógł ścigać wszystkie przestępstwa, które odkryje.

Decyzja ta jest chwalona przez wielu demokratów, ale także republikanów w Kongresie.

Trump w swej porannej serii tweetów oskarżył też sztab swej rywalki w ubiegłorocznych wyborach Hillary Clinton i administrację byłego prezydenta Baracka Obamy o „nielegalne działania”, które nigdy nie były jednak powodem mianowania specjalnego prokuratora.

Miliarder już w środę skarżył się na niesprawiedliwe traktowanie ze strony mediów. „Żaden inny polityk w historii, i mówię to z całą pewnością, nie był traktowany bardziej niesprawiedliwe” – oświadczył w przemówieniu.

Prezydent znajduje się ostatnio w poważnych opałach w rezultacie kontrowersji, jakie wybuchły po nagłym zdymisjonowaniu przez niego dyrektora FBI Jamesa Comeya. Kontrowersje nasiliły się po ujawnieniu przez dziennik „New York Times”, że w lutym br. Trump poprosił Comeya o zamknięcie śledztwa w sprawie kontaktów jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Rosji.

Wcześniej konsternację wśród deputowanych i w środowisku wywiadu wywołały doniesienia o rzekomym ujawnieniu przez Trumpa podczas rozmowy z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem ściśle tajnych informacji, jakie wywiad amerykański otrzymał od sojuszniczych, rzekomo izraelskich, służb specjalnych. (PAP)

Na zdj.: Donald Trump fot.Aude Guerrucci/Pool/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. Dawid
  Dawid 18 maja, 2017, 15:17

  Donald jestes bardzo dobrym Prezydentem!!!! I wierzymy w Ciebie!!! I wiemy ze dasz rade z tym lewactwem!!! Powodzenia!

  Reply this comment
  • cesio
   cesio 18 maja, 2017, 18:11

   Zalecilbym mniej przebywania na sloncu albo zaprzestanie sluchania Rzepkowskiego i powinno ci sie polepszyc.

   Reply this comment
 2. Dawid
  Dawid 18 maja, 2017, 18:46

  Cesio na socialu albo nielegalny!!!! Bo tylko ci sa przeciwko naszemu Prezydentowi😲

  Reply this comment
  • cesio
   cesio 19 maja, 2017, 09:36

   Masz racje nielegalny i na socjalu. Wszyscy ci co sa przeciw trumpowi musza byc nielegalni lub biora socjal, wiec ponad 50% spoleczenstwa nadaje sie do deportacji. Gratulacje dla twojego rozumowania.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*