Trump krytykuje Twittera we wpisach na Twitterze

Trump krytykuje Twittera we wpisach na Twitterze

Prezydent Donald Trump skrytykował we wtorek Twittera w dwóch porannych tweetach – oskarżył serwis społecznościowy o złe nastawienie do konserwatystów. Jego krytyka nie wpłynęła na notowania firmy na giełdzie, które rosną ze względu na dobre wyniki finansowe.

„Nie traktują mnie dobrze jako Republikanina (…). Są bardzo dyskryminujący, ludziom trudno jest się zapisać (do serwisu)” – głoszą tweety prezydenta na temat Twittera, który – zdaniem Trumpa – „prowadzi grę polityczną”.

Komentarze Trumpa nie zniechęciły inwestorów, choć pojawiły się w dniu, w którym firma opublikowała wyniki kwartalne; notowania firmy na giełdzie wzrosły w środę tuż po otwarciu giełdy o 9 proc. Jej zysk w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 190,8 mln. Obroty sięgnęły 787 mln dol.

Sieć Fox Business oceniła, że Trump jest „najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Twitterowi”. Tweety prezydenta śledzi 59,9 mln osób.

Od początku roku notowania akcji Twittera wzrosły o 20 proc., co – jak pisze agencja Reutera – przekroczyło wszelkie oczekiwania analityków. Zarząd Twittera poinformował, że w pierwszym kwartale znacząco wzrósł popyt na reklamy cyfrowe zamieszczanie w serwisie. W drugim kwartale firma spodziewa się, że jej obroty wyniosą między 770 a 830 mln dol.

Po koniec pierwszego kwartału tego roku liczba użytkowników serwisu wyniosła 134 mln; rok wcześniej było to 120 mln. (PAP)

fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Internet
Tags: trump, Twitter

Comments

 1. krzych
  krzych 23 kwietnia, 2019, 19:33

  Sieć Fox Business oceniła, że Trump jest „najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Twitterowi”. Tweety prezydenta śledzi 59,9 mln osób.
  Fox pieprzy bzdury jak zwykle i wchodzi w tylek Trumpa bez wazeliny.
  Jaka tu rewelacja?
  Trump 59.9 mln. – Obama 106 mln
  Melania Trump 11.8 mln – Michelle Obama 12.4 mln

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*