Trump: gdyby Francuzi byli uzbrojeni, byłoby mniej ofiar paryskich zamachów

Trump: gdyby Francuzi byli uzbrojeni, byłoby mniej ofiar paryskich zamachów

Jeden z czołowych republikańskich kandydatów do prezydentury, miliarder Donald Trump jest zdania, że restrykcyjne przepisy we Francji dotyczące noszenia broni przyczyniły się do tego, że jest tak wiele ofiar zamachów w Paryżu.

„Nikt tam nie miał broni, oprócz tych złych (zamachowców), którzy zabijali swe ofiary jedną po drugiej” – powiedział Trump w sobotę podczas wiecu w Beaumont w Teksasie.

Podkreślił, że gdyby we Francji ludzie mogli nosić broń, tak jak w USA, to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób.

69-letni Trump, który dorobił się fortuny na handlu nieruchomościami, jest na czołowym miejscu wśród republikańskich kandydatów do prezydentury. Udało mu się to mimo wielu kontrowersyjnych, a nawet obraźliwych wypowiedzi, m. in. o nielegalnych imigrantach z Meksyku, których określił jako „kryminalistów i gwałcicieli”. (PAP)

Na zdj.: Donald Trump fot.Max Whittaker/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Comments

 1. Please
  Please 15 listopada, 2015, 17:18

  W USA ginie w kazdy dzien tyle ludzi z broni zakupionej legalnie w sklepie i jakos to mu nie przeszkadza

  Reply this comment
 2. Please
  Please 15 listopada, 2015, 17:21

  To zdjecie super pasuje do tego co ten czlowiek ma w glowie

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*