Trump: doniesienia o „rosyjskich powiązaniach” to nonsens

Donald Trump fot.Shawn Thew/EPA

Donald Trump fot.Shawn Thew/EPA

Nonsensem nazwał w środę prezydent USA Donald Trump doniesienia mediów o „rosyjskich powiązaniach”. „New York Times” podał, że członkowie sztabu wyborczego Trumpa kontaktowali się ze służbami Rosji. Trump oskarżył wywiad USA o przekazywanie informacji mediom.

„Ten nonsens dotyczący rosyjskich powiązań to tylko próba zatuszowania wielu błędów popełnionych przez przegrany sztab Hillary Clinton” – napisał Trump na Twitterze.

W kolejnym wpisie czytamy: „Wspólnota wywiadowcza (NSA i FBI?) nielegalnie przekazuje informacje podupadającym (dziennikom – PAP) +New York Times+ i +Washington Post+. Tak jak Rosja”.

„NYT” podał w środę, że dane z telefonów i przechwycone rozmowy wskazują, że członkowie kampanii prezydenckiej Trumpa i inni jego współpracownicy wielokrotnie kontaktowali się z wysokimi rangą przedstawicielami rosyjskich służb w roku wyborów.

Rozmówcy gazety – przedstawiciele byłych i obecnych władz USA – nie chcieli ujawniać wielu szczegółów, w tym co było tematem przechwyconych rozmów, tożsamości przedstawicieli rosyjskiego wywiadu, którzy brali w nich udział, ani ilu doradców Trumpa rozmawiało z Rosjanami. Jak podał „NYT”, nie jest również jasne, czy rozmowy te miały cokolwiek wspólnego z samym Trumpem.

Z kolei „WP” podał ostatnio, że pod koniec stycznia p.o. minister sprawiedliwości i prokurator generalnej Sally Yates poinformowała wysokiej rangi urzędników Rady Bezpieczeństwa Narodowego oraz radcę prawnego Białego Domu Donalda McGahna, że doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn zataił przed najbliższym otoczeniem Trumpa tematykę swoich rozmów z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kislakiem. Rozmowy toczyły się w grudniu, czyli jeszcze za prezydentury Baracka Obamy. Flynn miał rozmawiać z Kislakiem o amerykańskich sankcjach wobec Rosji; w poniedziałek miejscowego czasu doradca Trumpa podał się do dymisji. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 15 lutego, 2017, 13:59

  Znam kilka siedemdziesięcioletnich osób, żadna z nich nie bzdurzy tak jak Trump. Według jego logiki byłoby wszystko w porządku, gdyby nie ujawniono nielegalnych rozmów Flynna z ruskimi. Zrobiono mu krzywdę ujawniając nielegalne postępowanie, czyli według prezydenta, nie ten jest winny, który postępuje wbrew prawu, lecz ten który te machloje upubliczni. Pięknie! Wobec tego należy zadać sobie pytanie, na co stać samego prezydenta, który tak chętnie zataja prawdę lub wręcz kłamie.

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 15 lutego, 2017, 15:11

   Ja znam kilka osób, która są bardzo aktywne na forum DZ i które biją rekordy w pisaniu bzdur. Niektóre komentarze pisane są prawdopodobnie w stanie „pomroczności jasnej”.

   Reply this comment
   • Ezy
    Ezy 15 lutego, 2017, 18:53

    Diwron niewiele masz do powiedzenia. Nawet tobie nie przejdzie przez gardło, że wszystko jest w porządku.

    Reply this comment
 2. arras
  arras 15 lutego, 2017, 15:30

  Hehehehehe, Chcieli Hilarie zamykac. Zaraz orangutana wsadza 🙂

  Reply this comment
 3. arras
  arras 15 lutego, 2017, 15:35

  Chcieli wsadzic Clintonowa do pierdla. Buhahahaha. Chyba rudy zajmie jej cele.

  Reply this comment
 4. Happy
  Happy 15 lutego, 2017, 22:46

  Dla mnie sprawa jest prosta jak drut Putin z Trumpem sie dogadali jeszcze przed wyborami Donald zniesie sankcje dla Rosji Putin w zamian ujawni haki na Clintonawa Dowody na wspolprace obydwu panow sa w podatkach Trumpa i kontach bankowych w rajach podatkowych gdzie obydwaj piora kase

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*