Trump: Clinton w Departamencie Stanu prowadziła „kryminalne przedsiębiorstwo”

fot.Shawn Thew/EPA

fot.Shawn Thew/EPA

Ze szczególnie brutalnym atakiem na Hillary Clinton wystąpił w czwartek republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump w przemówieniu w Manchester w stanie New Hampshire.

Trump oskarżył swoją demokratyczną rywalkę do Białego Domu, że jako sekretarz stanu oddawała polityczne przysługi rządom obcych państw i wielkim korporacjom w zamian za datki dla fundacji charytatywnej prowadzonej przez nią i jej męża, byłego prezydenta Billa Clintona.

„Skalę korupcji w Waszyngtonie ujawniła sprawa wielkiego kryminalnego przedsiębiorstwa prowadzonego przez Hillary Clinton. Hillary Clinton kierowała Departamentem Stanu jak swoim osobistym funduszem hedgingowym. Dostęp do niej i (oddawane przez nią) przysługi były sprzedawane za gotówkę!” – powiedział Trump.

Jako przykłady kandydat GOP wymienił m.in. zgodę rządu USA na przejęcie kopalni uranu przez kanadyjską firmę Uranium One kupioną przez Rosję oraz niewyciągnięcie przez rząd USA konsekwencji wobec szwedzkiego koncernu telekomunikacyjnego Ericsson, który mimo międzynarodowych sankcji prowadził transakcje z Iranem.

„To nowa afera Watergate! I Clinton jest całkowicie chroniona przez nasz rząd!” – wykrzykiwał Trump.

„Zamknąć ją!” – skandowali w odpowiedzi jego słuchacze na wiecu.

W lipcu prokurator generalna Loretta Lynch na podstawie rekomendacji FBI oznajmiła, że nie postawi Clinton kryminalnych zarzutów.

Prywatny serwer mailowy, którego Clinton używała w Departamencie Stanu, służył – powiedział Trump – do ukrycia tej korupcji.

Część maili – badanych przez FBI w toku śledztwa – zawierała korespondencję między najbliższymi współpracownikami Clinton a darczyńcami fundacji, którzy prosili o spotkania z nią.

Trump przypomniał, że maile w prywatnym serwerze były bardziej narażone na włamanie hakerów niż maile w oficjalnym serwerze Departamentu Stanu.

„To jest korupcja, której moglibyśmy oczekiwać w kraju trzeciego świata, nie w Ameryce! Wierzcie mi, świat się z nas śmieje!” – mówił republikański kandydat.

„Nie możemy na to pozwolić! Głosując w listopadzie musimy zapobiec temu, by nasz kraj był sprzedawany temu, kto da najwięcej!” – dodał.

Dalszą część przemówienia Trump poświęcił odpieraniu krytyki, że jego kampania odwołuje się do rasistowskich, ksenofobicznych i islamofobicznych nastrojów w społeczeństwie.

„Hillary Clinton próbuje oczerniać naszą kampanię jako +rasistowską+. To zużyty, obrzydliwy argument” – powiedział. Dodał, że typowy dla „zdyskredytowanego demokratycznego polityka”, który mimo pięknych słów nic nie zrobił dla Afroamerykanów.

Powtórzył też, że jako prezydent zbuduje „mur” na granicy, za który „zapłaci Meksyk”.

„Położymy kres nielegalnej imigracji i przywrócimy konstytucyjne rządy prawa” – oświadczył.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. Kot
    Kot 26 sierpnia, 2016, 07:30

    Kogo obchodzi co mowi klamca i ruski Trol

    Reply this comment
  2. maria
    maria 26 sierpnia, 2016, 14:47

    Mnie to obchodzi i gdyby to nie byla prawda to napewno by juz mial sprawe w sadzie a tak to cisza ze strony tej okrutnej klamczuchy ktora ma wiele na sumieniu nawet krew innych ludzi!!!!

    Reply this comment
  3. Sabrina
    Sabrina 26 sierpnia, 2016, 15:39

    Saga Clintonow to oszustwa, korupcja i zlodziejstwo ,to za jej przyczyna zgineli amerykanscy dyplomaci w Libi i wiele innych pionkowych osobistosci, zdracja amerykanska i sprzedawczyk ,arabom do dupy wlazi ,aby dostac lapowka , Swinia i zlodziej ,kazdy kto wierzy w ClInton, to dupek ,bo moze dostanie pARE DOLAROW Z JEJ FUNDACJI, ALBO I NIE.

    Reply this comment
    • zza kałóuży
      zza kałóuży 26 sierpnia, 2016, 19:55

      „to za jej przyczyna zgineli amerykanscy dyplomaci w Libi”
      Banialuki.
      Gyby tak rozumować jak @Sabrina to „za przyczyną” Reagana zginęło coś około 240 marines. Poczytaj sobie:
      *
      **http://www.newyorker.com/news/daily-comment/ronald-reagans-benghazi
      *
      „arabom do dupy wlazi”
      Pamiętasz to zdjęcie?
      *
      **http://www.latimes.com/nation/politics/politicsnow/la-pn-george-w-bush-photo-retrospective-201304-040-photo.html

      Reply this comment
  4. Rysiu
    Rysiu 26 sierpnia, 2016, 19:32

    LOL
    I to mowi orangutan z inteligencja taboretu, ktory najwyrazniej „dogaduje sie i jest rozumiany” przez taborety o nizszych nozkach, BRAWO.

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 26 sierpnia, 2016, 20:29

      Tak jak ci chamie obiecalem ,wierszyk na twoja czesc za kazdym razem jak bedziesz obrazal ludzi bucu :

      Poznalem czlowieka
      Rysio oto imie jego
      Ciemnego z zmalym umyslem
      Za to ze zbyt przeroslym ego
      Takie chamskie Rysie
      Patafiany w prost spod Pacanowa
      Probuja nam zycie ustawiac
      Uczyc wszystkiego od nowa
      Udowadniac wyzszosc swoja
      I ublizac wszystkim
      Jakim zerem trzeba byc ja pytam
      Jaka trzeba byc menda i chlystkiem?
      I co mi na to odpowiesz Rysiu
      W wielkiej swej madrosci i intelekcie ?
      Jak poskladasz slowa mistrzu piora
      Piora maczanym w klozecie
      I ten gnoj z klozetu potem tu rozsylasz
      Brudzac lajnem wszystkich wokolo jak leci
      Obrazasz , przezywasz ,ganisz i pouczasz
      Choc sam jestes czlowiekiem niewielkim
      Licza sie tylko twoje uczucia
      Mniej niz zero Rysiu jestes
      W moim plytkim tak jak twierdzisz swiecie
      Grunt ,ze ty moj Rysiu
      Plawisz sie w swym szambie
      Lubisz plywac w swoim klozecie …..

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 27 sierpnia, 2016, 20:52

        I znowu blad, idioto.
        Ty mnie nie znasz i nigdy nie poznasz – nie masz na tyle inteligencji.
        Wierszyki twoje (na poziomie siedmiolatka) mnie bawia i najwyrazniej sa dla ciebie jakas kara, LOL
        Ale zeby cie zmylic golembiu pospolity – wygrales gre (w szachy) gratulacje…

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 27 sierpnia, 2016, 22:07

          Ciesze sie sie Cie bawia moje wierszyki ,styl infantylny dostosowalem do twego psyche i nie omieszkam wklejac co jakis czas ,niech sie troche ludzie posmieja z Rysia a Rysio bedzie szesliwy ,ze ktos o nim wierszyki pisze.Niewazne ze zle grunt zeby o tobie bylo slychac hehehe .Enjoy dumbass.

          Reply this comment
  5. Pit
    Pit 26 sierpnia, 2016, 21:40

    Bez znaczenia Clinton prowadzi w 37 stanach Trump to zero za rok nikt nie bedzie pamietal jak wyglada Polecam Realclearpolitics.com sa najbardziej obiektywni

    Reply this comment
  6. Wanda
    Wanda 26 sierpnia, 2016, 21:51

    Republikanie wybrali najwiekszego glupka z posrod wszystkich kandydatow Trump i Cruz to kandydacji niewybieralni sa za bardzo nazistowscy Reszta by wygrala z Clinton w przedbiegach Trump wlasnie sie wycofuje z swoich obietnic Poczawszy od deprtacji po zakaz wjazdu dla muzulmanow jego jedynym celem bylo spelnienie jego narcystycznych ambicji Takich ludzi jak my on nawet nie zna Poza tym on siedzi w kieszeni u Putina chociaz moze sam tego jeszcze nie rozumie

    Reply this comment
    • Leszek z Vernon Hills
      Leszek z Vernon Hills 25 września, 2016, 14:38

      Pani Wando! nie przekonała mnie pani,to co pani pisze to dotyczy się Clinton wielkiej ohydnej kłamczuchy! Głosuję wraz z żoną na Trumpa,w nim cała nadzieja dla Ameryki i tyle w temacie.

      Reply this comment
  7. Adam
    Adam 26 sierpnia, 2016, 21:54

    Sabrina a moze Sabina przelacz kanal Fox News i Breibart to Gebels Tv Propagandowa papka dla malomyslacych

    Reply this comment
    • Sabrina
      Sabrina 28 sierpnia, 2016, 12:59

      Twoja aluzja jest bez sensu, nie wiesz kim jestem ,ani co oglagdam ,Clinton czy Trump , to moja decyzja, ja jestem Amerykanka od wielu lat ,dla mnie jest bez znaczenia czy soCjalne zasilki dla nielagalnych i ich dzieci zostana ograniczone, albo nielegalni wydeportowani, tacy najwiecej szczekajka na republikanow ale czy takie badziewie jest tu potrzebne w USA ,zyja jak pasozyty ,bo po co pracowac lepiej pasozytowac ,nie placic zadnych podatkow i niech rzad utrzymuje ich potomstwo..

      Reply this comment
  8. Yankes
    Yankes 28 sierpnia, 2016, 19:41

    Do Sabriny- Do amerykanskiej pidy BADZIEWIWEM sa amerykskie lody i kawa w gownianych plastikach. BADZIEWIEWIEM jest toksyczne jedzenie oparte na na hormonach i antybiotykach BADZIEWIEM jest telwizja ktora jest tak glopia ze niszczy moralnosc ludzi zdrowych umyslowo BADZIEWIEM sa dwa produkty ktore sa pszedstawicielem tego wielkiego mocarstwa BADZIEWIEIEM jest to ze myslisz ze myslisz

    Reply this comment
    • Sabrina
      Sabrina 29 sierpnia, 2016, 12:34

      ALE KOCHASZ ZIELONE DOLARY A TWOJA ZONA TO KTO ????? CIEMNA I TANIA W TWOIM WULGARNYM JEZYKU PIZDA, GDZIE PRACUJE ? ALBO NIE PRACUJE ,JA MAM STANOWISKO I DYPLOM UNIWERSTYTECKI,OBYWATELSTWO OD 35 LAT, ZAL MI ZDEPRESOWANYCH ,POLSKICH LENI ,WRACAJ DO OJCZYZNY, PISRYDZYK TO TWOJE BOGI SALAZAKU ZAKLAMANY..

      Reply this comment
  9. Rysiu
    Rysiu 29 sierpnia, 2016, 18:43

    Wow, Sabrina, starsza sprzataczka dostala szalu.
    Ona na rowni z eNormals ma dyplomy, stanowisko i obywatelstwo.
    Szkoda, ze zaden z tych „geniuszow wlasnej firmy” nigdy nie zrobil matematyki i wreszcie zrozumial ile kasy zarabia, jesli demokraci vs republikanie „rzadza”.
    Jestem wiecej niz pewien, ze zaden z naszych geniuszow nie zarobil wiecej niz 2 miliony (netto), czyli matematycznie ZAWSZE wiecej zarabiaja za panowania demokratow.
    Najwyrazniej niewiedza panuje wsrod naszych polaczkow.

    Reply this comment
  10. Sonic
    Sonic 29 sierpnia, 2016, 19:50

    Nooo,sabrina masz studia,mature i kursy niektore,a i tak jest tepa niewychowana dzida.Wstyd !!!

    Reply this comment
    • Sabrina
      Sabrina 30 sierpnia, 2016, 10:37

      co ciebie obchodzi moje zycie, ? nie twoj biznes ,mnie zaadaptowali Amerykanie w dzieciecym wieku, dali rodzinna milosc ,dom ,dobry zawod ,nie mam akcentu a polskie chamy mnie opluly, bo zazdrosc nienawisc i chamstwo od was paruje z tego na emigracji slyniecie .GOD BLESS YOU.

      Reply this comment
  11. Yankes
    Yankes 30 sierpnia, 2016, 04:11

    Do Sabriny – Jezeli chodzi o pindy jest remis . Gdybys znala Slazakow wiedzialabys ze o Ojczyznie, ciezko pracujacych ludziach i Bogu zawsze mowia dobrze – to sa wartosci nadrzedne . Twoje wartosci to „STANOWISKO, DYPLOM I OBYWATELSTWO OD 35 LAT” jestes smieszna ale jedna z wielu plywajacych w ziolonym jezorze glupoty

    Reply this comment
    • Sabrina
      Sabrina 30 sierpnia, 2016, 10:54

      moja siostra miala meza Slazaka z Katowic, , znam ich wartosci,co do ” ziolonym jezorze ”
      to twoj ojczysty polski jezyk , jest na poziomie dawnej szkoly podstawowej ze wsi.i kultura osobista rowniez… reszta bez komentarza ,moze Normals wiersz tobie napisze .

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 30 sierpnia, 2016, 14:36

        Sabrino ,widze ze Cie zaatakowal superduet wartych siebie ” inteligentnych inaczej ” czyli Rychu + Yankees .Zwazajac na ich wrazliwosc i poziom intelektualny juz jakis czas temu radzilem im wspolny front co widac uczynili wspolnie Cie atakujac.Kiedys juz pisalem ,ze Paulo Coelho powiedzial : Nie walcz z idiotami- sa w przewadze liczebnej .Dzis moge dodac tylko i zadedykowac Rysiowi i Yankeesowi nastepne zdanie:
        „Klotnia z idiota jest jak zapasy ze swinia w blocie.
        Po pewnym czasie dostrzegasz ,ze swini sie to podoba.”
        Tak wiec Sabrino zaloz plaszczyk po ktorym splynie wszystko dokladnie jezeli chcesz taplac sie z tymi dwoma knurami w ich plytkim korycie kompleksow ,glupoty i przeroslego ego.
        Zadufani w sobie maluscy zfrustrowani ludzie szukaja anonimowo chlopca do bicia na forum DZ.Padlo na Ciebie.Byc moze sa niespolnionymi i samotnymi nieudacznikami ,ktorzy w ten sposob probuja dac znac o sobie inaczej swiat by o nich zapomnial.Daj im wiec im ich 5 minut chwaly na ramach DZ.Niech sie ciesza i chwala ,ze dokopali rodaczce za granica .W tym Ci wielcy Polacy i patrioci sa zazwyczaj najlepsi .Pusza sie pod sztandarami wznioslych idei i warosci ktorymi rzekomo sie kieruja w zyciu ,zeby w rzeczywistosci pokazac kim sa naprawde i wylac na rodaka wiadro pomyji.To jest patriotyzm made in Yankees and Rychu.Tak wiec jesli chcesz sie kopac z koniem a nawet z dwoma licz sie z tym ze zostaniesz opluta i obrzucona blotem .Ja mam dosc gruba skore ,i nie przejmuje sie ujadaniem oligofrenikow.Przyzwyczailem sie i nauczylem z tym zyc ,mam swoje wartosci ,wspaniala rodzine ,piekna i kochajaca kobiete .Czego wiecej chciec?Pozdrawiam.

        Reply this comment
  12. Yankes
    Yankes 30 sierpnia, 2016, 12:00

    Do Sabriny – no coz pisalem o 4 nad ranem Ale teraz jest lepiej i proponuje w ramach relaksu dla wszystkich You tube =Boys (Summertime Love) SABRINA 1986 Zyj dziolcha

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*