Trump atakuje media za sceptyczne komentarze ws. szczytu w Singapurze

Trump atakuje media za sceptyczne komentarze ws. szczytu w Singapurze

Donald Trump zaatakował na Twitterze media, a zwłaszcza sieci NBC i CNN, z powodu sceptycznych komentarzy na temat wyniku szczytu w Singapurze; „fake news są największym wrogiem narodu” – napisał w środę prezydent USA.

„Fake newsy, a zwłaszcza NBC i CNN (…) pracują ciężko nad tym, by podważyć znaczenie dealu z Koreą Północną” – głosi jeden z tweetów Trumpa.

„500 dni temu +błagaliby+ o taki deal – wyglądało na to, że może wybuchnąć wojna” – napisał też prezydent.

Dodał, że największym wrogiem kraju są „fake news, z taką łatwością promowane przez durniów!”.

Trump napisał wcześniej na Twitterze, że „nie ma już więcej nuklearnego zagrożenia ze strony Korei Północnej” i „wszyscy mogą czuć się teraz znacznie bezpieczniej” w porównaniu z dniem, w którym rozpoczynał swoją kadencję w Białym Domu.

Dodał, że przed objęciem przez niego urzędu przypuszczano, że „USA pójdą na wojnę z Koreą Północną”. „Prezydent (Barack) Obama powiedział, że Korea Północna jest naszym największym i najbardziej niebezpiecznym problemem. Tak już nie jest – śpijcie dzisiaj dobrze” – napisał.

Jak komentuje AP, deklaracje prezydenta „są wątpliwej wartości, zważywszy na duży arsenał nuklearny Pjongjangu”.

We wtorek po historycznym szczycie w Singapurze Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podpisali wspólne oświadczenie. Kim zobowiązał się w nim do starań o „całkowitą denuklearyzację” Półwyspu Koreańskiego, a Trump – do udzielenia Pjongjangowi gwarancji bezpieczeństwa. W dokumencie nie sprecyzowano, o jakie gwarancje chodzi, ani nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego.(PAP)

fot.CJ GUNTHER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka
Tags: media, trump, Twitter

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 13 czerwca, 2018, 15:39

  Jak Trump mówił, że ma większy przycisk i może z większą siłą odpowiedzieć na ewentualny atak Kima, to media panikowały, że Trump chce wojny. Teraz jak Trump wstrzymuje czasowo manewry wojskowe, to media i demokraci twierdzą, że USA zgodziły się na więcej niż uzyskały. Czyli media i demokraci chcą wojny z NK. Większych hipokrytów i idiotów od tej komuno-faszystowskiej bandy nie było w historii USA.

  Reply this comment
 2. niklot
  niklot 13 czerwca, 2018, 16:01

  Zdecyduj się cymbale: komuna czy faszyści?

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 13 czerwca, 2018, 17:13

   Zamiast zaśmiecać forum DZ zapisz się debilku na jakieś porządne lekcje historii.

   Reply this comment
 3. Igor
  Igor 13 czerwca, 2018, 16:19

  Samo spotkanie to wielka porażka trumpka, Kim rozmawiał z nim jak równy z równym, trumpek nie załatwił nic konkretnego, deklaracje Kima są warte tyle co nic, Kim zyskał czas, parasol ochronny i legitymizację swojego reżimu, a może pomoc gospodarczą, Donaldson dał się wykiwać, ale Polonia z Chicago i tak nie kuma

  Reply this comment
 4. Stefan
  Stefan 13 czerwca, 2018, 16:45

  Kim zrobil Donalda w konia Trump naprawde uwierzyl ze Kim odda rakiety Tak apropo Kim wiele razy proponowal Obama spotkanie zawsze odpowiedz byla ta sama Spotkania sie robi po negocjacjach a nie przed Trump zalegalizowal Korea polnocna w zachodnim swiecie Zobaczycie tetaz co bedzie za kilka miesiecy ceny nowych samochodow pojda w gore srednio 3-5 tys sztuka dzieki clom na stal Juz dzisiaj bank podniosl stopy procentowe by sie do tego przygotowac Deficy W ostatnim roku obamy 400 bln w 2019 2 tryliony Ceny zywnosci beda galopowac jak w 2008

  Reply this comment
 5. Bozena
  Bozena 13 czerwca, 2018, 22:23

  Przeciwko Panu Prezydentowi sa ludzie nielegalni ktorzy trzesa dupskami albo CI ktorzy korzystaja latami z food stamps a On to powoli ukraca!!!!! Taka jest prawda!!!!!!

  Reply this comment
  • zza kałuży
   zza kałuży 14 czerwca, 2018, 15:29

   I love Bozena!
   I’ll grab Bozena by her pussy!
   Donald Trump
   *
   Zaraz, zaraz, chwila, moment, panie prezydencie, Bozena’s pussy is 70 years old…
   *
   I don’t care!
   I will grab any pussy I can get!
   Melania is bitch lately and I’m getting no pussy at home.
   So SAD!

   Reply this comment
 6. Yaroon
  Yaroon 14 czerwca, 2018, 01:47

  Korea Północna nie może rozbroić bo podzieli los Iraku czy Libii. O tym wie, ten ich mały rzeźniczek i gra na zwłokę. Chiny i Rosja tylko przyglądają się z uwagą, ale chyba bez większych emocji na rozmowy Trampka z Kimem. Nie dopuszczą do tego, aby amerykańskie bazy „zagościły” w Północnej Korei – w dodatku z rakietami atomowymi.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*