Trumna z ciałem Busha seniora w drodze do College Station

Trumna z ciałem Busha seniora w drodze do College Station

Po nabożeństwie żałobnym w Houston trumna z ciałem George’a H. W. Busha zostanie przewieziona specjalnym pociągiem do College Station, gdzie 41. prezydent USA zostanie pochowany obok swojej żony i córki.

Około 1,2 tys. osób uczestniczyło w nabożeństwie w kościele episkopalnym St. Martin’s, do którego regularnie wraz z rodziną chodził były prezydent.

Russell Levenson, który przez wiele lat był pastorem Busha seniora, zakończył homilię ta samą modlitwą, którą odczytano podczas jego inauguracji w 1989 roku.

Dwie wnuczki Busha seniora, Nancy Ellis LeBlond Sosa i Georgia Grace Koch, odczytały podczas nabożeństwa fragmenty listu do Koryntian.

Przyjaciel Busha seniora i były sekretarz stanu James Baker wspominał go jako polityka, który „miał odwagę wojownika, ale jeszcze większą odwagę jako człowiek czyniący pokój”.

W College Station, 140 km na północny zachód od Houston, siedzibę ma Prezydencka Biblioteka im. George H. W. Busha; były prezydent spocznie tam obok swojej żony Barbary i zmarłej w wieku trzech lat córki Robin.

Bush senior zmarł 1 grudnia w wieku 94 lat. Urząd sprawował w latach 1989-1993. Wcześniej, od 1981 do 1989 roku, był wiceprezydentem w administracji prezydenta Ronalda Reagana. (PAP)

fot.DAVID J PHILLIP/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*