Tornada w Nebrasce, są ofiary i zniszczenia. Ostrzeżenie dla Illinois!

Tornada w Nebrasce, są ofiary i zniszczenia. Ostrzeżenie dla Illinois!

Tornada przeszły w poniedziałek nad stanem Nebraska, w środkowej części USA. Jak poinformowała stacja telewizyjna CNN, zginęła co najmniej jedna osoba a 15 zostało rannych. „Spodziewamy się jeszcze wielu poszkodowanych” – powiedziała rzeczniczka szpitala w Norfolk.

fot. EPA/CHRIS TODD

fot. EPA/CHRIS TODD

Służby meteorologiczne określiły tornada jako „bardzo groźne”. W wielu miejscowościach w Nebrasce żywioł zniszczył lub uszkodził domy.

Ostrzeżenia wydano także dla stanów Iowa i Illinois. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*