To będzie rekordowy Dzień Niepodległości. Pod względem podróży

To będzie rekordowy Dzień Niepodległości. Pod względem podróży

Według prognoz stowarzyszenia zmotoryzowanych (American Automobile Association, AAA) w czasie nadchodzącego weekendu, dla niektórych trwającego aż do środy, w podróż wyruszy rekordowa liczba ponad 44 mln Amerykanów. To najwyższa liczba od czasu, kiedy AAA sporządza tego typu statystyki.

Eksperci nie mają złudzeń co do tego, że podróżom sprzyjają stosunkowo niskie ceny benzyny oraz atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Średnia cena za galon benzyny regularnej wynosi 2,28 dol. Atrakcyjne są także przeloty. Uśredniona cena biletu lotniczego w obie strony nie przekracza 200 dol.

Przekłada się to na motywację wyruszenia na lipcowe wakacje. Jedni z nas wybiorą w najbliższy weekend krótszy dystans i podróż samochodem, inni wsiądą w samoloty. Najatrakcyjniejsze cele długodystansowych tras to w kolejności: Orlando, Vancouver, Cancun, Seattle, Punta Cana, Honolulu, Anaheim, Anchorage, Las Vegas, Montego Bay.

Jak informuje AAA aż 37,5 mln osób zdecyduje się na wakacje za kółkiem, 3,44 mln zajmie miejsce w samolocie, do autobusów i na statki wsiądzie 3,27 mln podróżnych.

Na drogi stanu Illinois wyjedzie w ciągu najbliższych dni 8 mln samochodów.

(tz)

fot.Justin Lane/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*