Tillerson: Trump rozmawiał z Putinem o ingerencji w wybory w USA 

Donald Trump w rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w trakcie szczytu G20 w Hamburgu fot.MICHAEL KLIMENTYEV/ SPUTNIK /EPA

Podczas spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w trakcie szczytu G20 w Hamburgu omawiana była sprawa ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie – oświadczył w niedzielę w Kijowie sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

„Prezydent Trump podnosił tę kwestię w rozmowie z prezydentem Putinem i, szczerze mówiąc, nie oczekiwaliśmy innej odpowiedzi od tej, którą uzyskaliśmy. Ta sprawa jest przeszkodą dla polepszenia relacji między USA i Rosją i należy ją wyjaśnić, byśmy mogli zapewnić naród amerykański, że nie będzie ingerencji w wybory ani ze strony Rosji, ani nikogo innego” – powiedział na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Tillerson przekazał także, że Ukraina i Stany Zjednoczone wraz z innymi partnerami będą podejmowały wspólne działania w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego.

„Ustaliliśmy, że opracujemy format, w którym moglibyśmy rozmawiać o tym, jak radzić sobie ze złożonymi kwestiami bezpieczeństwa i zagrożeń cybernetycznych oraz włamań komputerowych. To zagrożenie jest globalne. Rosja nie jest jedynym krajem, o którym powinniśmy o tym rozmawiać” – powiedział sekretarz stanu. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*