Teksas. 8 martwych osób i 28 rannych znaleziono w naczepie tira

 

Ciężarówka, w której znaleziono zabitych i rannych fot. DARREN ABATE/EPA

Osiem ciał i 28 osób z obrażeniami znaleziono w niedzielę w naczepie tira zaparkowanego przy hipermarkecie w mieście San Antonio w Teksasie, niedaleko granicy z Meksykiem – poinformowały lokalne władze. Policja mówi o „przerażającej zbrodni” przemytników ludzi.

20 osób odniosło poważne obrażenia. Wszyscy ranni zostali odwiezieni do szpitala – sprecyzował szef miejscowej policji William McManus.

Jeden z pracowników hipermarketu powiedział, że w niedzielę rano ktoś wysiadł ze stojącego na parkingu tira z naczepą, podszedł do niego i poprosił o wodę. Pracownik przyniósł tej osobie wodę i natychmiast zawiadomił policję – pisze agencja Associated Press. „Przybyliśmy na miejsce i odkryliśmy, że w środku jest osiem martwych osób” – powiedział McManus na konferencji prasowej.

Policja poinformowała, że sprawdziła nagrania monitoringu, na których widać, jak w pobliże ciężarówki podjeżdżają inne samochody i zabierają ukrywających się w środku ludzi. Nie wiadomo, ile dokładnie osób było w naczepie, zanim przyjechała policja. W grupie tej na pewno były również dzieci – podaje AFP.

Policja aresztowała kierowcę tira.

San Antonio znajduje się kilka godzin drogi od granicy z Meksykiem. O sprawie poinformowano służby imigracyjne. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*