Tegoroczny marzec najcieplejszy w historii pomiarów

Marzec w Nowym Jorku fot.Justin Lane/EPA

Marzec w Nowym Jorku fot.Justin Lane/EPA

Marzec 2015 roku był najcieplejszy od 1880 roku, kiedy zaczęto prowadzić takie pomiary – wynika z opublikowanego w piątek komunikatu amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA).

Ponadto okres od stycznia do marca bieżącego roku był również najcieplejszy w historii.

„W marcu średnia temperatura na powierzchni Ziemi i oceanu wynosiła powyżej 0,85 stopnia Celsjusza w stosunku do temperatury w XX wieku – głosi komunikat. – Jest to najwyższa średnia temperatura dla marca od 1880 roku; przewyższa ona poprzedni rekord ustanowiony w 2010 roku” – podano. W pierwszych trzech miesiącach roku średnia temperatura wynosiła o 0,82 stopnia C więcej niż w XX wieku; poprzedni rekord dla tego okresu padł w 2002 roku. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: ciepły, marzec, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*