Target zwiększa płace do 9 dolarów

fot.Cole Burston/EPA

fot.Cole Burston/EPA

Target podniesie płace wszystkich swoich pracowników do co najmniej 9 dol. za godzinę, i to w przyszłym miesiącu. Podobne kroki zapowiedziały już sieci Walmart i TJX, właściciel Marshall i T.J. Maxx.

Walmart, największy pracodawca w USA, zapowiedział, że w kwietniu zwiększy płace do 9 dol. na godzinę i do 10 dol. do lutego 2016 roku. Dlatego chcąc zatrzymać pracowników, Target nie mógł postąpić inaczej, jak również podnieść zarobki, ale nie zdradził, ile obecnie płaci pracownikom. W przeszłości spółka zapewniała, że stawki we wszystkich sklepach są większe, niż wynosi krajowa płaca minimalna ustalona na 7,25 dolara. Na przykład w Kalifornii, gdzie obowiązuje wyższa płaca minimalna, Target i tak już płaci 9 dol. na godzinę.

Z ostatniej analizy płac firmy Payscale wynika, że średnia (mediana) zarobków początkujących kasjerów w Targecie to 8,30 dol. za godzinę – w Walmart stawka ta wynosi 8,40 dol., a w Costco – 10,90 dolara. Target płacił odrobinę więcej niż McDonald czy Kroger.

Tymczasem sieć handlowa Target redukuje personel kierowniczy – w ubiegłym tygodniu zwolniła 1700 osób, co będzie kosztowało spółkę 100 mln dol. za zerwanie umowy. Dużo więcej firma wyda na likwidację 133 sklepów w Kanadzie – pracę straci tam ponad 17 tys. osób.

(as)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*