Szwedzi reagują na wypowiedź Donalda Trumpa

Szwedzi reagują na wypowiedź Donalda Trumpa

Szwedzi dementują i naśmiewają się z prezydenta Trumpa po sobotnim wystąpieniu na Florydzie, podczas którego Trump powiedział: „Zobaczcie, co dzieje się w Niemczech, co stało się wczoraj w Szwecji. Szwecja. Kto by pomyślał? Przyjęli bardzo wielu uchodźców. Teraz mają problem, jak nigdy wcześniej”.

Sugestia jakoby w Szwecji doszło do aktu terroryzmu z udziałem uchodźców została skomentowana nie tylko przez szwedzkie media, ale także przez byłego premiera Szwecji Carla Bildta, który powiedział: „Atak terrorystyczny w Szwecji? Co on pali?”.

Portal telewizji ABC News przywołuje także artykuł szwedzkiej gazety „Aftonbladet”, która po sobotniej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta przygotowała artykuł pt. „Co wydarzyło się wczoraj w Szwecji, panie prezydencie”. Podano w nim m.in., że o godz. 20.23 w szpitalu zmarł mężczyzna, a o godz. 12.17 w Sztokholmie policja goniła pijanego kierowcę.

ABC przypomina, że kilka tygodni temu doradczyni prezydenta Kellyanne Conway odnosiła się do „Bowling Green Massacre”, wydarzenia, które nigdy nie miało miejsca.

(tz)

Na zdj. Donald Trump fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. Aga
  Aga 20 lutego, 2017, 07:17

  Co za barany@@@
  Tramp mowil o gwaltach na szwedkach….a nie o ataku terrorystycznym!.
  Klamstwo klamstwem pogania…

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 20 lutego, 2017, 10:23

  Aga ty pewnie umiałabyś wytłumaczyć również kłamstwo o terrorystycznym ataku w Bowling Green. Jesteś bardzo pilną uczennicą Trumpa. Jaki nauczyciel taki uczeń…Współczuję.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*