Szef DEA krytykuje Trumpa w mailu do pracowników

Pełniący obowiązki szefa Agencji do Walki z Narkotykami (DEA) Chuck Rosenberg fot. EPA/MATTHEW CAVANAUGH

Pełniący obowiązki szefa Agencji do Walki z Narkotykami (DEA) Chuck Rosenberg skrytykował w mailu do pracowników agencji prezydenta USA Donalda Trumpa za zachęcanie funkcjonariuszy, by „nie byli zbyt mili” dla podejrzanych – podał we wtorek Reuters.

Rosenberg wezwał w sobotę pracowników DEA, by okazywali podejrzanym „szacunek i współczucie” i dodał, że czuł się w obowiązku zająć w tej sprawie stanowisko, ponieważ w uwagach prezydenta było coś niewłaściwego – pisze Reuters; agencja otrzymała kopię maila.

Szef DEA odniósł się do piątkowego wystąpienia Trumpa, który spotkał się na Long Island z przedstawicielami policji Nowego Jorku (NYPD). Trump – jak pisze Reuters – „zasugerował funkcjonariuszom” twardsze podejście do podejrzanych.

„Prezydent, w uwagach wygłoszonych w piątek w Nowym Jorku, zaaprobował niewłaściwe postępowanie policji dotyczące traktowania podejrzanych” – napisał Rosenberg.

Szef DEA wezwał pracowników, by pamiętali o podstawowych wartościach jakie reprezentuje agencja, takich jak odpowiedzialność, uczciwość i szacunek. „My tak postępujemy. Tak traktujemy tych, na których trafiamy w naszej pracy: ofiary, świadków, podejrzanych i podsądnych. Tacy jesteśmy” – napisał.

Reuters zwraca uwagę, że Rosenberg jest pierwszym szefem federalnej agencji, który podważył słuszność publicznie wygłoszonych uwag Trumpa. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*