Szczerski: wizy dla Polaków to problem dla USA

Szczerski: wizy dla Polaków to problem dla USA

Kwestia wiz dla Polaków to problem dla USA; USA tracą na tym, że Polacy nie mogą swobodnie przyjeżdżać do tego kraju ze swoimi świetnymi pomysłami, kapitałem i zdolnościami – ocenił we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Biały Dom poinformował we wtorek, że prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią przyjmą 18 września w Waszyngtonie prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą; będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Dudy w Białym Domu.

W programie wizyty są rozmowy Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w cztery oczy, plenarne rozmowy delegacji, spotkania Dudy z amerykańskimi politykami w Senacie, spotkanie pierwszych dam oraz wspólna konferencja prasowa obu prezydentów. Jak podkreślił Szczerski z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Duda wyda też koktajl dla środowisk waszyngtońskich

Szczerski powiedział w TVP Info, że Polska oczekuje po spotkaniu Dudy i Trumpa w Białym Domu potwierdzenia wagi partnerstwa polsko-amerykańskiego dla bezpieczeństwa zarówno naszego kraju, jak i całego regionu oraz dalszego rozwoju kontaktów gospodarczych.

Szef gabinetu prezydenta był pytany, czy podczas wizyty prezydentowi będzie towarzyszyć delegacja rządowa. „Tak, oczywiście” – odpowiedział. „Teraz będziemy tę delegację komponować” – dodał minister.

Szczerski był pytany, czy podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem zostanie poruszony temat zniesienia wiz dla Polaków. „To zależy od dynamiki spotkania” – ocenił minister.

„Pan prezydent podkreślał to od dłuższego czasu, że dzisiaj kwestie wiz dla Polaków to jest problem tak naprawdę dla Ameryki, a nie dla Polski. Dlatego, że Ameryka traci na tym, że Polacy nie mogą tam swobodnie przyjeżdżać ze swoimi świetnymi pomysłami, ze swoim kapitałem, ze swoimi zdolnościami. Tak naprawdę to Ameryka ma dzisiaj problem z tym, że nie otwiera szeroko drzwi dla Polaków” – podkreślił Szczerski.

„Myślę, że któregoś dnia, ktoś o tak dobrym zmyśle biznesowym, jak prezydent Trump, na pewno też w tej sprawie przedsięweźmie kolejne kroki” – dodał prezydencki minister.(PAP)

fot.Olek Remesz/Jnn13/Wikipedia

Categories: Ameryka

Comments

 1. Neuroshima
  Neuroshima 28 sierpnia, 2018, 17:28

  weźcie już przestańcie płaszczyć się o te zasrane wizy jakby były niewiadomo czym? Przyjeżdżać do czego ? Ameryka już się skończyła a Polonia masowo z tąd ucieka bo to nie jest już eldorado jak w latach 70 czy 80tych. Nie chcą niech nie znoszą. Obejdzie się…

  Reply this comment
 2. Christopher
  Christopher 28 sierpnia, 2018, 18:24

  Po pierwsze Trump (sklamal) obiecal rzecz nierealna dlatego ze juz chyba kazdy tutaj wie ze sprawy przydzielania wiz I programow z tym zwiazanych moze tylko zaakceptowac Konres USA ale wlasnie tym oszustwem-obietnica zdobyl przeszlo 3 tys. glosow Polonii ktora mu zaufala I mniej wiecej tyle glosow mu brakowalo zeby wygrac wybory . Teraz Trump I jego administracja ktora jest antyimigracyjna napewno ON ani Kongres nie zdecyduja sie na np. „Zniesienie Polakom Vis wjazdowych do USA” robiac jakis tam wyjatek . Ale to jest fakt ze Ameryka na tym traci wiecej niz ma kozysci z pieniedzy jakie pobieraja za wystawianie wiz dla Polskich Obywateli a zeby bylo bardziej bezsensownie to przeciez Visy wjazdowe dla OB. Polskich sa FREE tylko jak to mowia pobierane sa oplaty „administracyjne ” nie wiem dokladnie ile ale podobno przeszlo 200$ (w przeliczniku chyba na Polskie Zlotowki).

  Reply this comment
  • dosmucacz
   dosmucacz 29 sierpnia, 2018, 11:19

   Jakie 3 tys. głosów? Co ty bredzisz chłopie?Gdzie niby Trump zdobył te 3 tys. głosów? W IL, CA, NY? Te stany i tak wygrała H.Clinton. Czy ty kiedyś trzeźwiejesz? Wynika z tego, że nie masz pojęcia o zasadach amerykańskich wyborów. Zanim zaczniesz wypowiadać się w dyskusji najpierw wytrzeźwiej.

   Reply this comment
 3. zza kałuży
  zza kałuży 29 sierpnia, 2018, 01:49

  „sprawy przydzielania wiz I programow z tym zwiazanych moze tylko zaakceptowac Konres”
  *
  Nie ten ma rację kto ustanawia prawa wyborcze tylko ten, kto liczy głosy.
  *
  Amerykanie nie liczą zaś rzeczywistych przypadków naruszenia rodzaju otrzymanej wizy tylko liczą przypadki SUBIEKTYWNEJ, NEGATYWNEJ OCENY PODANIA O PROMESĘ WIZY URZĘDNIKA W AMBASADZIE CZY KONSULACIE.
  *
  A zatem JEDEN TELEFON — I TO NIE Z ŻADNEGO KONGRESU TYLKO Z DEPARTAMENTU STANU do urzędników w amerykańskich konsulatach i ambasadzie w Polsce instruujący tych urzędników aby odrzucali mniej aplikacji i w cudowny sposób, bez żadnych nowych uchwał kongresu procent odrzuconych wniosków może byc arbitralnie wysoki lub niski.
  *
  JEDEN TELEFON i procent odrzuconych przed amerykańskich urzedników w Polsce wniosków wniosków MOŻE BYĆ WIĘKSZY NIŻ 99% ORAZ MOŻE BYĆ MNIEJSZY OD 1%.
  *
  Jeszcze raz; Amerykanie nie mierzą FAKRTCZNYCH PRZYPADKÓW ZŁAMANIA PRAWA PRZEZ NARUSZENIE WARUNKÓW UDZIELONEJ WIZY tylko liczą przypadki odrzucenie podania o promese wizy zgodnie z WIDZIMISIĘ URZĘDNIKA W KONSULACIE.
  *
  A widzimisię zmienia się JEDNYM TELEFONEM.
  *
  KTÓREGO TO TELEFONU AMERYKANIE NIE CHCĄ WYKONAĆ.

  Reply this comment
 4. Yaroon
  Yaroon 29 sierpnia, 2018, 05:51

  Nie wiecie czy tą łachudrę Jarmakowskiego i jego psiarnię trafił szlag?

  Reply this comment
  • Takilos
   Takilos 29 sierpnia, 2018, 18:10

   Yaroon, a kim ty jesteś, że kogoś nazywasz łachudrą.? Jasne, można kogoś nie lubić – ale żeby publicznie obrażać kogoś, kogo nie zna się osobiście, świadczy to tylko o chamstwie obrażającego. Może ktoś Ciebie też uważa za łachudrę, ale nie pisze o tym bo ma więcej przyzwoitości niż Ty.

   Reply this comment
 5. Christopher
  Christopher 29 sierpnia, 2018, 07:06

  Yaron , pojechal z kotem na wakacje , tak pisali .

  Reply this comment
 6. Christopher
  Christopher 29 sierpnia, 2018, 07:38

  No wlasnie i „kolo sie zamyka” bo sprawami wydawania wiz oficjalnie zajmuje sie Konsulat USA ale decyduje o wszystkim nie Konsul Genaralny tylko Ambasador USA w Polsce ktory to otrzymuje wytyczne z Washington- u , ten przekazuje „odpowiednie dyrektywy” do Konsulatow a tamci musza robic tak jakie dostali wytyczne . Efekt prosty , przeciez to od nich zalezy jaki procent odmow ma byc w zestawieniu rocznym . Przykladow takich jak odomowy wizy ludziom ktorzy nigdy nie byli w USA a w Polsce maja nieskazitelna opinie , czesto prowadzacych jakis businesses lub wyksztalconych mowiacych dobrze po Ang. Jest i bylo pelno, wniosek prosty ze Oni tam rozpatruja wnioski wizowe na ” chybil trafil” . Podobno teraz za Prezedentury Trumpa cos tam sie zmienilo na lepsze ale to ” podobno” bo moze otrzymali ” nowe dyrektywy” .

  Reply this comment
 7. Yaroon
  Yaroon 30 sierpnia, 2018, 01:25

  Jarmakowski to śmieć, polskojęzyczne ścierwo !!! Cały czas pluł na mój (wy chujki!) kraj. Żeby smażył się w piekle ten sprzedawczyk! Mało?! Zdrowo, nie? 🙂

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*