Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów w ciągu tygodni

Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów w ciągu tygodni

Szczepionka przeciw Eboli może wejść w fazę testów na ludziach w ciągu tygodni – poinformował w środę dr Charles Link, dyrektor firmy NewLink Genetics Corp, która będzie produkować szczepionkę na licencji kanadyjskiej.

NewLink Genetics podpisała kontrakty z trzema firmami i będzie mogła wyprodukować dziesiątki tysięcy dawek szczepionki „w ciągu miesiąca lub dwóch” – powiedział Link.

W ubiegłym tygodniu firma BioProtection Systems Corporation, filia NewLink Genetics, otrzymała 1 mln dol. dotacji od specjalnej agencji redukcji ryzyka ministerstwa obrony USA (DTRA) na badania toksykologiczne, włącznie z przyśpieszonym procesem produkcji, aby testy szczepionki przeciw Eboli na ludziach mogły się rozpocząć jak najszybciej.

„DTRA powiedziała, że chce +ruszyć z tym szybko+ (…). Wcześniej powiedziałbym, że potrzebujemy ośmiu do dziesięciu miesięcy, żeby rozpocząć testy na ludziach, ale teraz jest to kwestia tygodni” – powiedział dr Link.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w środę, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii Eboli w Afryce Zachodniej wyniosła 1069; 1975 osób jest zarażonych wirusem.

We wtorek eksperci WHO uznali, że wykorzystywanie niezatwierdzonych leków lub szczepionek w walce z epidemią Eboli w Afryce Zachodniej jest etyczne.(PAP)

fot.Onome Oghene/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*