Syn Donalda Trumpa zeznawał przed senacką komisja wywiadu

Syn Donalda Trumpa zeznawał przed senacką komisja wywiadu

Jestem szczęśliwy, że to już koniec – powiedział syn prezydenta USA Donalda Trumpa, Donald Trump Jr., po złożeniu przed senacką komisją wywiadu zeznań dotyczących jego udziału w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Syn amerykańskiego prezydenta odpowiadał na pytania senatorów, dotyczące jego zeznań w 2017 roku przed senacką komisją wymiaru sprawiedliwości. Trump Jr. mówił wtedy o planach ojca wybudowania Trump Tower w Moskwie i podkreślał, że niewiele wiedział na ten temat.

Nieco później jego słowom zaprzeczył prawnik Donalda Trumpa, Michael Cohen, który przed Izbą Reprezentantów zeznał, iż członków rodziny Trumpa informował „około 10 razy” o projekcie Trump Tower, a wśród osób zaznajomionych z tym tematem byli m.in. Donald Trump Jr. i jego siostra Ivanka.

„Cieszę się, że to już koniec i że byliśmy w stanie wyjaśnić sobie wszystkie wątpliwości” – powiedział 41-letni syn prezydenta. Podkreślił, że powtórzył wszystkie swoje zeznania sprzed dwóch lat i nie obawia oskarżenia o krzywoprzysięstwo. „Nie zapominajmy, że Cohen siedzi obecnie w więzieniu, ponieważ okłamał te same komisje parlamentarne” – powiedział.

Trump Jr. wyjaśnił, że członkowie komisji wywiadu pytali go także o spotkanie z rosyjskim prawnikiem w Trump Tower w Nowym Jorku w czerwcu 2016 r., gdy w USA trwała kampania wyborcza. Prawnik ten rzekomo obiecał uczestnikom spotkania, zwłaszcza Trumpowi Jr. i doradcy oraz zięciowi prezydenta Jaredowi Kushnerowi, wysoką łapówkę za „kompromitujące informacje” o demokratycznej rywalce Donalda Trumpa, Hillary Clinton.

Spotkanie w Trump Tower było jednym z głównych wątków w sprawie domniemanej zmowy między sztabem wyborczym Trumpa a Rosjanami, jednak specjalny prokurator Robert Mueller, który miał zbadać rosyjskie próby wpłynięcia na wybory prezydenckie w 2016 roku, nie znalazł dowodów na jej istnienie. (PAP)

fot.ZACH GIBSON/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

  1. Stefan
    Stefan 12 czerwca, 2019, 18:16

    Wyobrazcie sobiej co by sie dzialo jakby corka Obamy spotykala sie z ruskimi szpiegami potajemnie w domu mielibysmy juz dawno impeachment i 24 h 365 dni w roku Fox News breaking news

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*