Świadczenia dla wojskowych homomałżeństw

Świadczenia dla wojskowych homomałżeństw

Począwszy od 3 września tego roku homoseksualnym małżeństwom wojskowym będą przysługiwać takie same świadczenia jak heteroseksualnym. Decyzja zapadła po konsultacjach z Departamentem Sprawiedliwości i po werdykcie Sądu Najwyższego USA, który orzekł, że prawo Defense of Marriage, uznające małżeństwo wyłącznie jako związek między kobietą i mężczyzną, w świetle konstytucji  jest nielegalne.

fot. PAP/EPA

fot. PAP/EPA

Czerwcowa decyzja Sądu Najwyższego dała sygnał do uznania homomałżeństw za pełnoprawne. Od tego czasu sekretarz obrony Chuck Hagel rozważał możliwość przyznania jednopłciowym małżeństwom świadczeń. Ostatecznie, przed kilkoma dniami, Hagel zawiadomił kierowniczy personel Pentagonu, że wszyscy członkowie sił zbrojnych mają być traktowani jednakowo. Oznacza to, że gejom będą przysługiwać takie same świadczenia i dodatki, jak  heteroseksualnym małżeństwom, pod warunkiem, że okażą ważne świadectwo zawarcia związku małżeńskiego.

Personel militarny ze stanów, które nie zezwalają na małżeństwa osób tej samej płci, dostanie wolne dni na podróż do miejsca gdzie mogą legalnie wziąć ślub.

Departament Obrony szacuje, że wśród aktywnych członków sił zbrojnych jest 18 tys. związków homoseksualnych.  

(FN − eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*