Strzelaniny w Arizonie, 1 ofiara śmiertelna, 5 rannych (ZDJĘCIA)

fot.Roy Dabner/EPA

fot.Roy Dabner/EPA

Jedna osoba poniosła w środę śmierć a pięć zostało rannych w rezultacie ostrzelania przypadkowych osób w stanie Arizona – poinformowała policja. Podejrzany o dokonanie tych zamachów sprawca został, po obławie, zatrzymany.

„Jak na razie jest sześć ofiar, z których jedna zmarła. Jeden z rannych jest w stanie krytycznym” – powiedział Esteban Flores, rzecznik policji w Mesa, jednym z przedmieść Phoenix, stolicy stanu.

Dodał, że podejrzany został ujęty po użyciu wobec niego paralizatora (tasera).

Ok. 40-letni sprawca miał otwierać ogień do przypadkowych osób w co najmniej czterech różnych miejscach, z których uciekał samochodem, jak się później okazało, skradzionym. W końcu, po pięciogodzinnej obławie, policja osaczyła go w jednym z domów w Mesa.

Według lokalnej stacji telewizyjnej 12 News TV, mężczyzna miał na sobie tatuaże z symbolami „wyższości białej rasy”. (PAP)

  • Mesa Arizona suspect booking photo
  • Multiple Shooting in Mesa Arizona, USA
  • Multiple Shooting in Mesa Arizona, USA
  • Multiple Shooting in Mesa Arizona, USA
  • Multiple Shooting in Mesa Arizona, USA
  • Multiple Shooting in Mesa Arizona, USA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*