Strzelanina w Nowym Orleanie; policja ujawnia wideo

Policja opublikowała w internecie nagranie ze strzelaniny w Nowym Orleanie, dzięki któremu ma nadzieję na schwytanie jednego ze sprawców.

Kadr z policyjnego wideo z Nowego Orleanu fot. New Orleans Police Department /PAP/EPA

Kadr z policyjnego wideo z Nowego Orleanu fot. New Orleans Police Department /PAP/EPA

W strzelaninie rannych zostało 19 osób, w tym 2 dzieci. Zdarzenie miało miejsce podczas parady z okazji Dnia Matki w Nowym Orleanie w Luizjanie. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Niezidentyfikowani sprawcy oddali strzały do grupy osób podążających tanecznym krokiem za orkiestrą dętą, która szła na czele.

9 rannych przewieziono do szpitala uniwersyteckiego. Kilka osób poddano zabiegom chirurgicznym, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według policji większość poszkodowanych została tylko niegroźnie draśnięta. Policja poszukuje 2-3 osób, które widziano, jak uciekały z miejsca incydentu. Dotychczas nikogo nie zatrzymano.

Rzeczniczka FBI Mary Beth Romig powiedziała, że jak dotychczas nie ma żadnych oznak wskazujących, że był to akt terroru. – Był to typowy akt ulicznej przemocy – powiedziała. Nowy Orlean ma jeden z najwyższych wskaźników przestępczości ulicznej w USA.

(PAP)

ZOBACZ POLICYJNE WIDEO

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*