Strzelanina w kinie w Luizjanie – nie żyją trzy osoby

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

58-letni mężczyzna otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana, zabijając dwie osoby i siedem raniąc – poinformowała miejscowa policja. Napastnik odebrał sobie życie.

Napastnik zaczął strzelać w czwartek wieczorem czasu lokalnego podczas projekcji komedii „Train Wreck” („Wykolejona”) w kinie „The Grand 16”. Na widowni wybuchła panika. Jak powiedział szef miejscowej policji Jim Craft, sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo.

Policja poinformowała, że ustaliła już tożsamość napastnika. Podała, że to 58-letni biały mężczyzna. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działania.

Trzy lata temu zamaskowany napastnik zaczął strzelać do widzów podczas filmu o Batmanie w kinie w miejscowości Aurora w stanie Kolorado. Zginęło wówczas 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Tydzień temu ława przysięgłych uznała, że sprawca masakry w Aurorze, James Holmes, jest winny wielokrotnego zabójstwa. Mężczyźnie grozi mu kara śmierci lub dożywocie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*