Strzelanina w Filadelfii; dwóch policjantów postrzelonych

Strzelanina w Filadelfii; dwóch policjantów postrzelonych

Dwóch funkcjonariuszy policji i czterech cywilów zostało w piątek wieczorem postrzelonych przez napastnika w amerykańskim mieście Filadelfia. Mężczyzna zginął podczas strzelaniny z policjantami, która wywiązała się podczas próby ucieczki.

Sierżant Sylvia Young została postrzelona co najmniej osiem razy przez napastnika, który bez ostrzeżenia otworzył ogień, kiedy funkcjonariuszka siedziała w samochodzie – poinformował przedstawiciel policji z Filadelfii Richard Ross.

„On po prostu podszedł do niej i zaczął strzelać. Nic nie powiedział” – tłumaczył Ross na konferencji prasowej. Dodał, że napastnik wystrzelił w jej kierunku ok. 15 pocisków.

Strzały usłyszał znajdujący się w pobliżu patrol policji, który zaczął ścigać podejrzanego. Podczas ucieczki mężczyzna zaczął się ostrzeliwać raniąc w nogę ochroniarza w okolicznym lokalu. Postrzelił też kobietę, którą próbował wykorzystać jako żywą tarczę – dodał Ross. Napastnik poważnie ranił jeszcze dwie kolejne osoby.

Pościg zakończył się strzelaniną z policjantami, w trakcie której napastnik zginął, a jeden z funkcjonariuszy został ranny – podkreślił Ross.

„Mamy w tej sprawie wiele pytań bez odpowiedzi, to bardzo dziwna sytuacja” – dodał przedstawiciel policji.

W lipcu br. w Dallas w Teksasie czarnoskóry snajper, były żołnierz, otworzył ogień do funkcjonariuszy, zabijając pięciu z nich. Niedługo po tym trzech policjantów zostało zastrzelonych w Baton Rouge w stanie Luizjana. Do ataków na funkcjonariuszy doszło po tym jak na początku lipca podczas próby zatrzymania policja w Baton Rouge zabiła czarnoskórego 37-letniego Altona Sterlinga, co wywołało falę protestów. Napięcie wzrosło, gdy dzień po zabiciu Sterlinga policjanci zastrzelili czarnoskórego, 32-letniego Philando Castile’a w stanie Minnesota. (PAP)

fot.geralt/pixabay.com

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*