Straż przybrzeżna: „El Faro” zatonął, trwa akcja ratunkowa

Statek El faro fot.Tote Maritime/EPA

Statek El faro fot.Tote Maritime/EPA

Poszukiwany od soboty kontenerowiec „El Faro” zatonął – powiedział w poniedziałek przedstawiciel amerykańskiej Straży Przybrzeżnej Bobby Nash. Zapewnił, że kontynuowana jest akcja poszukiwawczo-ratunkowa. W załodze statku jest pięciu polskich marynarzy.

Statek płynął z Jacksonville na Florydzie do Puerto Rico. Z relacji załogi przed utratą łączności wiadomo, że został w piątek uszkodzony w wyniku uderzenia huraganu Joaquin. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*