Stopa bezrobocia w USA w lutym 6,7 proc.

Stopa bezrobocia w USA w lutym 6,7 proc.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lutym wzrosła o175 tys., podczas gdy w styczniu wzrosła o 129 tys., po korekcie – podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 6,7 proc. 

Bezrobotny mieszkaniec Nowego Jorku wypełnia kwestionariusz fot.Justin Lane/PAP/EPA

Bezrobotny mieszkaniec Nowego Jorku wypełnia kwestionariusz fot.Justin Lane/PAP/EPA

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 162 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 145 tys., po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 6,7 proc. wobec 6,6 proc. w styczniu 2014 r. – podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lutym 63,0 proc. wobec takiego samego wyniku miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,6 proc. oraz tego, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 149 tys. wobec 113 tys. w styczniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 145 tys. wobec 142 tys. miesiąc wcześniej, również przed korektą. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*