Starcie Clinton i Sandersa w kolejnej debacie telewizyjnej

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Na kilka dni przed niezwykle ważnymi prawyborami w stanie Nowy Jork ubiegający się o nominację Partii Demokratycznej Hillary Clinton i Bernie Sanders starli się w nocy z czwartku na piątek czasu lokalnego w kolejnej debacie telewizyjnej.

Dziewiąta debata telewizyjna kandydatów Partii Demokratycznej w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn przebiegła pod znakiem wzajemnych ataków, także osobistych.

Walka Sandersa i Clinton o nominację tej partii stała się wyjątkowo zażarta w przededniu prawyborów w Nowym Jorku, które zaplanowano na 19 kwietnia. Stawką jest tu aż 291 delegatów na lipcową konwencję partii, która nominuje kandydata w wyborach prezydenckich.

Po dotychczasowych prawyborach Hillary Clinton ma wyraźną przewagę nad Sandersem, ale najnowsze sondaże nie są już tak jednoznaczne jak wcześniej i wskazują, że szanse są o wiele bardziej wyrównane. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. Jan
  Jan 17 kwietnia, 2016, 20:11

  Precz z Clinton, precz z Sandersem, precz z komuną! Przez Obamacare straciłem wiele tyś.$ a leczę się i tak za swoje pieniądze! Mój głos oddam na Trumpa w nim nadzieja na normalność.

  Reply this comment
  • roman
   roman 17 kwietnia, 2016, 21:34

   Nikt temu nie zdola zapobiec. Komuna opanuje Ameryke i to bedzie koniec tego pieknego kraju. Amerykanie stracili rozum. Lata komunistycznej propagandy w amerykanskich szkolach i uczelniach zrobily swoje. Widac to na wiecach nieudacznika Sandersa, ktory nie wie co mowi, ale wierzy w to co mowi i wielu mlodych ludzi jest nim urzeczonych. Szkoda tego pieknego kraju.

   Reply this comment
 2. roman
  roman 18 kwietnia, 2016, 10:19

  W czasie debaty mozna bylo zobaczyc „Grumpy Old Democrats” i nic wiecej.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*