Starbucks dopłaca do czesnego

Starbucks dopłaca do czesnego

Starbucks Corp. wspólnie z Arizona State University ułatwia swoim pracownikom możliwość zdobycia dyplomu. Osoby zatrudnione w Starbucks mogą wybierać różne kierunki studiów niezwiązane z aktualnym miejscem zatrudnienia, a po ukończeniu uczelni nie będą zobowiązane do dalszej pracy w sieci kafejek. Kompania tymczasem chce dofinansować chcących się uczyć pracowników.

fot.Peter Foley/EPA

fot.Peter Foley/EPA

Nie jest jasne, ilu pracowników skorzysta z tej oferty, ani ile program ten będzie kompanię kosztował. Pewne jest tylko to, że uczelnia ma szansę zwiększenia naboru studentów korzystających z nauki internetowej, za który roczna opłata wynosi 10 tys. dolarów.

Zwrot czesnego to niezwykle rzadkie świadczenie dla nisko płatnych pracowników sektora detalicznego. Starbucks nie jest pierwszą kompanią, która wystąpiła z taką ofertą. Od 2010 roku Wal-Mart Stores Inc. w partnerstwie z American Public University zapewnia swym pracownikom i członkom ich rodzin częściowy zwrot opłat za kursy internetowe na tej uczelni.  Do tej pory dyplomy zdobyło 400 pracowników Wal-Martu.

Agencja  AP podaje, że program wprowadzony przez Starbucks w 2011 roku, który dawał pracownikom tysiąc dolarów na naukę w City University of Seattle i Strayer University, kosztował Starbucks Corp. 6,5 mln dolarów. Nowy program gwarantuje jeszcze większą pomoc ze strony kompanii i Arizona State University.  (eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*